şükela:  tümü | bugün
  • edit: diyen gitti arkadaşlar, uçuruldu.

böyle olunca bize de tanım yapmak düştü. bi hikaye var bilen var mı? o geldi başlığı görünce aklıma, durun anlatayım;

şimdi iki tane kürt ( kimse alınmasın valla bana böyle anlattılar) çok sıkılmışlar kürt olmaktan, itilip kakılmaktan, hor görülmekten. düşünmüşler taşınmışlar türk olmaya karar vermişler. ama nasıl türk olacaklarını bilmiyorlarmış. başlamışlar her önlerşne gelene sormaya 'nasıl türk oluruz' diye. en son biri bakmış bunlar saf, dalga geçmek için almış bunları karşısına, başlamış sallamaya;

- bakın demiş, şu dağı görüyor musunuz? adamlar görüyoruz deyince devam etmiş. işte o dağın tepesindeki büyük kayayı görüyor musunuz? görüyoruz deyince adamlar, yine devam etmiş bizimki. bakın demiş o kayanın tepesine çıkıp 3 kez 'ben türküm' diye bağırırsanız türk olursunuz.

bizimkiler daha adamın lafı bitmeden fırlamışlar dağa. tırmanmışlar, tırmanmışlar kayanın dibine kadar gelmişler. bakmışlar bu kayaya birbirlerinin yardımı olmadan çıkmanın imkanı yok, biri demiş ki sen eğil, ben senin üstüne basıp çıkayım, sonra da seni yukarı çekerim. peki demiş öbürü ve eğilmiş. ilki basmış alttakinin sırtına ve çıkmış kayanın tepesine. ve hemen 3 kere bağırmış ben türküm diye. aşağıdaki heyecandan duramaz olmuş, hadi demiş kardeş beni de asıl yukarı, ben de türk olayım deyip uzanmış yukarı doğru. yukarıdaki buna tekmeyi bastığı gibi ''de amina goduumun kürdü'' deyip yuvarlamış arkadaşını aşağı.

şimdi bunu niye anlattım. başlığı açıp giden arkadaş da yazar olunca kendisini adamdan saymış ve çaylaklara basmış bu başlıkla tekmeyi. ama bu sefer kayadan uçan kendisi olmuş.

vayy bea ne bağladım amma!!!
  • (bkz: ayy kıçım)
  • (bkz: barkın'a o konuda ben de çok kırgınım) insan sınıflandırmada üstümüze yok anasın. attıkları adımı yazar olanlara borçlular, onların kulu gibi davranmak zorundalar kafasını yaşayanları gösterir. nefes de almasın çaylak onlar! çok çaylaksın keşke ölsen :(
  • duygularıma tercüman oldun suser kardeşim. o kadar utanıyorum ki metrobüste, yolda, fabrikada, tarlada insanlar kızaran yanaklarıma anlam veremiyor. ellerim terliyor, yanaklarım kızarıyor; boynum sürekli aşağıda, dün mr çektirdim, sanırım fıtık başlangıcı var. ne anlatıyorum lan ben...
  • abanın çaylaklar, fav üstüne fav yapın başlığa açana diyebildiğim olay. şimdiden 12 olmuş. bence siz bu suserin entrysini yüze tamamlarsınız. he ne dediniz?

(bkz: dün boktun bugün koktun)
    editler:
    yüze tamamlanamadan uçurulmuş eski ekşi sözlük yazarı, hoşgeldin yeni çaylak geyikci voyvoda.

sözlüğe not: akıl vermek gibi olmasın ama; atatürk'e söven trolleri de böyle uçursanıza.
  • insan sınıfına da mı alınmıyoruz bu ne be. yazarlar asilzadeler, lordlar, kont ve kontesler de biz avam sınıfından mıyız ? onlar halk çocuğu vb. de biz kötü kadın çocuğu muyuz olum bu nasıl beyanat. bunu diyene görsem veyahut denk gelsem direk (bkz: ay götüm) diyeceğim.
  • sırf birileri favlasın, dikkat çekeyim diye yazanların hüsn-ü kuruntusudur. oysa neydi sevmek (bkz: sahi neydi sevmek)
  • ben bir çaylak olsam sırf itneliğine favlayacağım söylem.