şükela:  tümü | bugün
 • mesaj kutusunu doldurmayacak şekilde, başka bir alt başlık altında -"çaylaktan mesaj" olarak örneğin- olmasının yarar getireceği kanaatindeyim, böylelikle yazarlardan gelen mesajlar ile karışmayacak ve isteyen bakabilip istemeyen bakmayabilecektir. destekliyorum.
 • evet, bir çoğumuz belki de hepimiz zor çaylaklık dönemleri atlattık, bu bilinir.* empati yaparak bir şekilde çaylakların bu zor dönemini bir nebze hafifletme arayışına girmemiz doğal. fakat isteklerde biraz gerçekçi olmak lazım. ekşi sözlük, yazarlarını belli bir süzgeç sistemine göre kabul ediyor olmasına rağmen hala azımsanamayacak kadar boş beleş insanlar ve yazarlar barındırıyor. sözkonusu durum gerçekleşecek olursa sözlük, tacizin; sözel tacizin aranılan adresi olur. pek çok tartışmaya açık konuda yazılar yazıyoruz; başta siyaset, ilişkiler, din, ahlak gibi. bu konularda her insanın tolerans çizgileri aynı olmayabiliyor bu yüzden belli bir kültür, birikim çizgisinin altındaki kişilerin filtrelenmesi gerek. bu filtre dışarısında kalan kişilerin sözlük ile irtibatlarının kısıtlı olması çok doğal. kaldı ki çaylaklar için ayrı sözlük gibi bir ortam söz konusu. isteyen, çaylak entrylerine istediği zaman erişebiliyor. demem o ki, fazla kurcalamayın yönetim her ne kadar hataları ve olumsuz tavırları olsa da işini biliyor.
 • aşamalı çaylaklık uygulaması gelebilir. mesela sıralaması 5000'den aşağı olanlar mesaj atma hakkı elde edebilir.

  edit: bununla birlikte çaylaklar kendi aralarında mesajlaşabilmelidir.
 • herkes sözlük hesabı açıp yazarlara mesaj atabilir, küfür yemek istemiyorum ben yokum.
 • desteklediğim kampanya. çaylakken birisine yardımcı olmak veya yardım almak amaçlı mesaj atabileceğim çok durum olmasına rağmen böyle bir özellik olmaması can sıkıcıydı. özellikle üniversite tercihlerinde o bölümü okuyan, gidebileceğim üniversitede okuyan yazarlardan bilgi almak çok faydalı olurdu benim için.
  çaylaklara böyle bir özellik getirilmesi hem yazarlar hem de çaylaklar için çok yararlı olur. dileyen yazarın çaylaklara mesajı kapatması veya çaylaklardan mesajlar adı altında bir mesaj sekmesi olması da düşünülebilir.
 • ekşi sözlük fuck buddy aranıyor ilanlarına yoğun talebi de beraberinde getirecektir.
 • desteklemediğim kampanya.

  bir keresinde bir şey olmuştu ve tüm çaylaklar yanlışlıkla yazar yapılmıştı. o zaman yüzlerce küfürlü mesaj almıştım. "ananı sikim zaa"dan öte gitmiyordu bunlar. bazılarının da yıllardır bir kini olduğunu öğrenmiştim.

  kısaca olmaz bu iş. zaten 80 tane başlığı açıldı. illa çaylaklardan mesaj alınmak isteniyorsa profil ayarlarına "çaylaklar da mesaj gönderebilsin" seçeneği eklenebilir.
 • mesaj alırken kişiyi engelle butonuyla beraber gelsin dediğim kumpany.

  şurda "pffff çaylaklardan mesaj gelmesin yeaaa"cıları boşverin. ekşi sözlük hayatlarındaki en ve tek sıradışı şey onlara göre.

  çaylaklar mesaj atınca sıradanlaşıcak akılları sıra.

  vefakat bokun çıkarcak çaylak da elbette olacaktır.

  işte böylelerini engelliceksin mis gibi.

  yapılsın bu. uyar.
 • desteklediğim kampanya. yıllar önce çaylak bir arkadaşımız yazdığım bi entiriden dolayı bana ulaşmak için ekşibitionda başlık açmış, sonra o başlığı gören yazar arkadaşlar bana mesaj yollamıştı töbee* hayır gören bilimsel makale yazdım sanacak ama alakası yok. o yüzden verilsin bu bebeksilere mesaj hakkı böyle çetrefilli yollara girmesinler. zaten hepsi koşulsuz şartsız habire entiri favlıyor, o yüzden hepsini sempatik buluyorum. *