şükela:  tümü | bugün
 • mesaj kutusunu doldurmayacak şekilde, başka bir alt başlık altında -"çaylaktan mesaj" olarak örneğin- olmasının yarar getireceği kanaatindeyim, böylelikle yazarlardan gelen mesajlar ile karışmayacak ve isteyen bakabilip istemeyen bakmayabilecektir. destekliyorum.
 • bir çaylak olarak destekliyorum.
 • evet, bir çoğumuz belki de hepimiz zor çaylaklık dönemleri atlattık, bu bilinir.* empati yaparak bir şekilde çaylakların bu zor dönemini bir nebze hafifletme arayışına girmemiz doğal. fakat isteklerde biraz gerçekçi olmak lazım. ekşi sözlük, yazarlarını belli bir süzgeç sistemine göre kabul ediyor olmasına rağmen hala azımsanamayacak kadar boş beleş insanlar ve yazarlar barındırıyor. sözkonusu durum gerçekleşecek olursa sözlük, tacizin; sözel tacizin aranılan adresi olur. pek çok tartışmaya açık konuda yazılar yazıyoruz; başta siyaset, ilişkiler, din, ahlak gibi. bu konularda her insanın tolerans çizgileri aynı olmayabiliyor bu yüzden belli bir kültür, birikim çizgisinin altındaki kişilerin filtrelenmesi gerek. bu filtre dışarısında kalan kişilerin sözlük ile irtibatlarının kısıtlı olması çok doğal. kaldı ki çaylaklar için ayrı sözlük gibi bir ortam söz konusu. isteyen, çaylak entrylerine istediği zaman erişebiliyor. demem o ki, fazla kurcalamayın yönetim her ne kadar hataları ve olumsuz tavırları olsa da işini biliyor.
 • gerek yok böyle şeylere o zaman çaylaklığın ne anlamı kaldı
 • aşamalı çaylaklık uygulaması gelebilir. mesela sıralaması 5000'den aşağı olanlar mesaj atma hakkı elde edebilir.

  edit: bununla birlikte çaylaklar kendi aralarında mesajlaşabilmelidir.
 • kendimizi bu kadar piç hissettiğimiz yeter. katılıyorum ama serzenişlerimiz suyun içinde çığlık atmaktan ileri gidemiyor. kanzuk abi bi el atın be.
 • herkes sözlük hesabı açıp yazarlara mesaj atabilir, küfür yemek istemiyorum ben yokum.
 • +1 ile desteklediğim kampanya...
  ayrıca bu sözlükte yazarlık seçimi hangi kıstaslara göre yapılıyor merak etmekteyim. bazı yazarımsılar reel hayatını idame ettirebilecek zekaya bile sahip değiller.
 • desteklediğim kampanya. çaylakken birisine yardımcı olmak veya yardım almak amaçlı mesaj atabileceğim çok durum olmasına rağmen böyle bir özellik olmaması can sıkıcıydı. özellikle üniversite tercihlerinde o bölümü okuyan, gidebileceğim üniversitede okuyan yazarlardan bilgi almak çok faydalı olurdu benim için.
  çaylaklara böyle bir özellik getirilmesi hem yazarlar hem de çaylaklar için çok yararlı olur. dileyen yazarın çaylaklara mesajı kapatması veya çaylaklardan mesajlar adı altında bir mesaj sekmesi olması da düşünülebilir.