şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslında bu başlığı "çaylaklara mesaj hakkının botlara davet olduğunu öngöremeyen sözlük yönetimi" diye açmak istedim, fakat malumunuz.

  kimse alınmasın gücenmesin ama, neresinden tutarsan tut ya ağır vizyonsuzluktur ya da işgüzarlık. türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden birinin yönetiminin spame önlem almadan çaylaklara mesaj hakkını açması gerçekten abesle iştigal. çok mu zordu oraya bir captcha koymak, bir kullanıcı aynı mesajı birkaç dakika içinde birkaç kişiye atarsa banla diye bir şart eklemek koda?

  üşengeçlik yapıp işi şansa bırakmak yerine biraz daha vakit harcayıp işi tam yapmak daha mantıklı olmaz mıydı? binlerce insan bugün spam yedi sırf bu işgüzarlık yüzünden. ha spam çok mu zararlı, birilerine bir şey mi oldu? hayır. olay bu değil zaten. olay koskoca ekşisözlük yönetiminin işgüzarlığı. günde 10k tekil ziyaretçisi olan forumlar bile captcha ile kullanıcılarını spamden korurken ekşisözlük gibi öncü ve örnek olması gereken bir bilişim ürününün böyle basit bir şeyi gözardı etmesi garibime gidiyor sözlük.

  eyyorlamam bu kadar.

  (bkz: numarameofficial)
  (bkz: numaramepro)