şükela:  tümü | bugün soru sor
  • devam etmekte olan haktır..
    çaylak hesabımdan denedim yabışıyo...
  • çaylaklara mesajları kapatmak zorunda kaldım. sürekli spam mesaj geliyordu. sevgili çaylaklar lütfen kusura bakmayın.
  • bir kaç tane göt yüzünden faturayı bütün çaylaklara kesmek saçmalıktır.
    çok rahatsız olanlar mesaj ayarlarını değiştirip huzura erebilir.
  • gerçekten sıkıntılı durum..

maalesef sorun söylendiği gibi birkaç "kişi" değil.

bırak yazar olmayı, nefes almayı haketmeyen zibidi dolu ortalık.

belki seslerini duyurmaya vesile olur yl gösterebilirim diye ilk başta destekledim. birçok çaylak arkadaşa yardımcı da oldum. herkes bu süreci yaşadı empati kurabilirim.

ancak maalesef çoğunluk bu fasiliteyi iyi amaçla kullanmıyor. her beğenmediği entryi için küfür ve hakaretle saldıranlar, gramer naziliğine soyunup "şurada a nın üzerine inceltme koymamışsın" diye ayar vermeye kalkışanlar, ayar verme meraklıları, "entrylerimi oylasana" diye yalvaranlar derken iş çığrından gerçekten çıktı ve ben de kapatmak zorunda kaldım.
  • dünden beri skik bazı ibnetorların sürekli yeni çaylak hesapları açıp reklam/spam/trolleme tarzı mesajlar göndermesi yüzünden çaylak mesaj alımını ben de kapatacağım sanırım.

ya da yönetim şöyle bir önlem alabilir. yine belli bir algoritma ile çaylaklara mesaj gönderme hakkı verilebilir. ne bileyim belli bir süre efendi uslu durmak ve kurallara uygun entry girmek gibi kıstaslar konulabilir. bu birinci level gibi bir şey olur. böylelikle milleti trollemek veya reklama boğmak isteyenlerin önüne geçilebilir.

tekrar ediyorum:

(bkz: yönetim acil olarak bir meeting set etmeli)