şükela:  tümü | bugün
 • degerli caylak kardeslerim,
  bir suredir yazarliginiz onaylanmadan entrylerinizi okuma sansina nailiz. lakin hatalarinizi, sizlere sozlukten bildirmek gibi bir lukse sahip degiliz. bu sebepten mutevellit arada bu basliga goz atmanizi, tecrubeli yazarlardan yardim talep etmek icin ise ekşi duyuru'yu kullanmaktan cekinmemenizi oneririm. tarafimca tespit edilen, dikkat etmeniz gereken bazi onemli kaideler ise asagidaki gibidir:

  anket doldurmayin. (bkz: anket doldurmak)
  gireceginiz entrylerde mumkun mertebe kendi kelimelerinizle, ne cok kisa, ne de cok uzun bir tanim yapmaya calisin. (bkz: yeni başlayanlar için tanım yapmak)
  imla kurallarina uyun. (bkz: imla kurallarını umursamamak)
  dahi anlamındaki de'yi ayri yazin.
  sozluk formati'na hakim olmaya calisin.
 • biz çaylaklara ibret almaları için gönderilen öneriler bütünü, bir nevi oyun kuralları kılavuzu. bakın ne diyor usta yazarlar;
  anket doldurmayin,
  gireceginiz entrylerde mumkun mertebe kendi kelimelerinizle, ne cok kisa, ne de cok uzun bir tanim yapmaya calisin,
  imla kurallarina uyun,
  dahi anlamındaki de'yi ayri yazin,
  sozluk formati'na hakim olmaya calisin.
  çok da zor görünmüyor, birazcık emekle her şey hallolur, hadi güzel kardeşlerim birazcık emek.
 • bol bol kutsal bilgi kaynağı formatında entry hatta gerekirse, bulursanız başlık girin. unutmayınız ki daha iyi bir sözlük istiyorsanız bunun için çalışmalısınız. çalışırsanız çaylaklığınız bitecektir. görmek istediğiniz sözlüğü inşaa edin. sol frameden entry yardırıp bkz verip geçmeyin.

  (bkz: kutsal bilgi kaynağı)
  (bkz: arbeit macht frei)
  (bkz: nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak)
  (bkz: dediğimi yap yaptığımı yapma)
 • her şeyden önce, nasıl ekşi sözlük yazarı olunurla ilgili entryleri okumakla geçirdikleri zamanı, daha ciddi ve genel kültür edinebilecekleri tarzda yazıları okuyarak geçirmeleri gerek.
 • tanım ve salt bilgi içeren, 3-4 cümlelik, 10 adet entry girin. daha fazlasına gerek yok. yeni başlık da açabilirisiniz, az entry girilmiş başlıklara da yönelebilirsiniz. her gün online olun. unutmayın ki son 24 saatte online olmayan çaylaklar, ön sıralarda olsa bile denetlenmiyor. her gün online olmazsanız çok beklersiniz yani. gerçi olsanız da çok beklersiniz de 20 bin küsür sıralardayken piyango size vurup birden yazar olabilirsiniz.
 • online gözükün. kesinlikle işe yariyor.
 • "ulan şimdi yazar olsam şu konuda ne döktürürdüm." diyorsun duyuyorum. haberin olsun yazar olunca o alengirli laflarin, mikemmel fikirlerin bi tarafina kaçıyor. ara ara bulamıyorsun. işte bunlar hep murphy.
 • her gıcık olduğunuzda orospu çocuğu diyerekten analara küfretmeyin.bilgi verin.