• derin düşüncelere dalıp birden farkettiğim tespit.

ara sıra özel mesajlar geliyor, daha çok mesaj gelsin diye mesaj alma ayarlarımı çaylaklara da açmak gibi bir hata yaptım.

birden gelen mesaj sayısı öncekinin 5-6 katına çıktı, ve gelen mesajların içeriği de çoğunlukla küfür, hakaret falan. faydalı hiçbir şey yok, okumasam da olur yani.

yazarların mesajları ise bu hıyarların tam tersi, güzel bir dille yazılan, yapıcı eleştirilerin olduğu mesajlar geliyor genelde.

hani hep karşı çıktığımız 3-4 yıl çaylaklık bekleme süresi var ya, işte farkında olmasak bile o süre aslında çaylakları adam ediyor. artık ben de bekleme süresinin kaldırılmamasından yanayım, hatta bu süre daha da uzatılsın ki alınan yazarlığın kıymeti olsun.
  • tespit kasmak için s.çan bir yazar beyanı. düne kadar sen de onlardan biriydin dostum. ayrıca gayet kibarlar.
    (bkz: beyni yok fikri var)
  • uçurulma gibi bir kaygılarının olmamasından kaynaklanan durum. aslında sosyolojik bir tespite de kapı açabilir. kaybedecek bir şeyi olmayan insandan çekineceksin aga.
  • yine gereksiz bir çıkıştır. o kadar saçma sapan, amaçsız, niteliksiz yazar varken nedir bu çaylaklara yüklenme anlamıyorum bir türlü. sanki her yazarın 5'er tane bilimsel makalesi var.

yav bu çaylaklar size ne etti bir deyin hele?
  • yanlış önerme

gerek entrylerde gerekse mesajlaşmada pek bi' kibar ve naif insan olmama rağmen bazı yazarlar öküzlüğüyle beni bezdirebiliyor. henüz çaylaklardan böyle bir öküzlük görmedim. bunu yazarken risk aldığımı farkedip acaba silsem mi diye düşündüm. neyse yazmış oldum artık.

yine başka bir suserın dediği gibi onca vasat yazar varken, çaylakların arasındaki cevherlere bu tip genellemeler haksızlık oluyor.
  • genelleme değil bu, bakın orada "çoğunlukla" yazıyor, "genellikle" yazmıyor. yani arada iyi yazan çaylaklar da var ama çoğunluk kalitesiz.

"yahu bu çaylaklar size ne etti?"
    küfrediyor arkadaşım, tanımadığım adam gelip 10 satır buyunca sövüyor tüm sülalemi sıradan geçiriyor, daha ne yapsın?

"kalitesiz yazarlar da var"
    evet var, ama kalitesizliği yüzünden yazarlığının uçurulma şansı da var, sonsuza kadar kurtulabiliyoruz yani. ama çaylak adamın hesabı kapanınca yenisini 5 dakikada açıp kaldığı yerden devam edebiliyor.

"ayrıca gayet kibarlar"
    evet kibarlar hanımefendi, buradan kız düşürmeye çalışan çok andaval var. erkek olsaydınız görürdünüz kibarlığı.

"5-6 kata çıkması garip"
    siyaset başlıklarına gel, rahatsız edici birşeyler yaz, özel mesajlar kaç katına çıkıyor gör.
  • 5 6 kata cikmasi ne ole bizimde ayarlar acik ona buna kufreden denk gelmedi hiç.
hesabın var mı? giriş yap