şükela:  tümü | bugün
  • biraz sözlük semalarında dolaşınca anlaşılan gerçek. bu arkadaşlar otu boku favlayarak aklı sıra oy verdiklerini sanıyorlar. ama favın amacı;ben bu entry'i yararlı buldum o yüzden kenarda dursun gün gelir tekrar okurumdur. çomarlığın lüzumu yok o yüzden.

edit:favlamayın ulan.
  • favoriye teşekkür etmek yerine bir de çaylaklara giydirmiş.
    napsın şimdi bu çaylaklar ?
    seni büyüğü bilmiş, yazar sanmış favlamış ama; sen büyük ekşi yazarı kitap gibi paragrafların adamı onları yerden yere vuruyosun cık cık cık.
  • bin tane iletişim yolu olan, sözlükteki statüsü 'yazar olunca bir bok oldum zanneden'ler için fav'lamak, yararlı bulduğum entry'ler anlamına geliyor olsa da; tek iletişim yolu bu buton olan çaylak statüsündeki insanlar için "hassiktir gavat!" manasına bile geliyor olabilir. bu nedenle, yazar oldum hadi tespit sıçayım demeden önce biraz düşünmek lazım...
  • sesini çıkarıp savunma bile yapamayan çaylakların üzerine gitmek için ortaya atılan önerme.

yahu adamların cevap verme hakkı bile yok. tek iletişim kurabildikleri şey favlamak. işte bu yüzden favlıyorlar entrylerinizi. siz hiç çaylak olmadan mı yazar oldunuz? bilmiyor musunuz bu durumu? adamların hakkını arayacağınıza dalga geçiyorsunuz.

umarım yakında çaylaklara mesaj atma fasilitesi getirilir.
  • sözlüğü twitter gibi kullanan bir sürü yazar ve çaylak var. çaylakların bu davranışı daha çok "hey, ben de buradayım!" durumudur. yazar olunca işine yaramayanı favorilerden çıkarabilir. kalıcı değil ya!
  • fava fav.
  • önemsiz bir detay. ben çaylak iken de şimdi de beğendiğim, sonra okumam gerektiğine inandığım binlerce entariyi fav'lıyorum.
    olay bu.
    (bkz: kime ne amk)
  • yıllarca çaylak oldum, 2 kere yazar olup leyla oldum bu da 3.sü. ilk atılmam benim hatamdı ama ikincisi bence montajdı*. erkenden yazar olayım diye cinsiyeti kadın yaptım ki kadınlar gününden yararlanırım belki diye, olmadı, yine bekledim. evet, bu kadar da küçük hesap adamıyım.

son leyla olduğum favori entrylerimin hepsi uçtu gitti. yönetime mail attım dedim yazdıklarım sizin olsun bana favorilediklerimi geri verin, 1300e yakın fav vardı, vermediler. boktan entrylerimin yedeklerini verdiler sadece, üzüldüm, kırıldım, örselendim. favorilediklerim de bir şekilde bana farklı bir bakış açısı kazandıran entrylerdi.

çaylak yazarlarımıza da bir uyarı yapayım, benim yaptığımı yapmayın, çok beğendiğiniz favladığınız entryleri bir kenara kaydedin. word olur, evernote olur, google keep olur ne bileyim bulun bir şey işte. yarın öbür gün yazar olup uçarsanız favlarınız da gider.

bunlarla birlikte, başlık sahibinin haklı noktaları bulunmakta ancak çaylaklar sesini anca böyle duyurabiliyor o yüzden istedikleri şekilde favlayabileceklerini düşünüyorum.

kişisel olarak ise yazar olmayı hiç sevmedim. okumaktan çok yazmaya odaklandım kimi zaman, sağlıklı düşünmemi engelledi. tek güzel yanı mesaj alıp gönderebilmek onun dışında boş.