şükela:  tümü | bugün
  • insanın beyninin tüm yaşadıklarını bir entry'ye çeviren bir decoder'a dönmesidir. (bkz: serol)
  • "bak çaylak da değiliz artık, entry girmek lazım, öyle oturmakla olmaz" psikolojisi.
  • harale gürele, kendince gayet de eğlenceli eğlenceli yazarken bir seher vakti çaylak olan, yazarlığı geri verildiğinde de eli kolu tutulan şahsiyet. before after hali içler acısıdır. entry'lerini baktığı vakit yeni halini hiç beğenmez. eski beğendiği haline yeniden nasıl geçiş yapabileceği üzerine kafa yorar. her yeni yazdığını "ulan bu da beni göte getirmesin" diyerek tekrar tekrar okur. allah düşmanıma verebilir*, onun bileceği iş de, bana bir daha vermez inşallah.
  • iki şekilde tezahür eder:

a) artık çaylak değiliz, büyük bir misyonumuz var, her başlığa bir entry girmeliyiz, ukte doldurmalıyız, elimizden geleni yapmalıyız düşüncesiyle sözlüğe saldırmak.

b) şimdi iş ciddi. sadece moderatörler okumuyor. bir cahillik ederiz, birileri ispiyonlar, uçarız maazallah korkusuyla bir kenarda sus pus beklemek. (bkz: kendimden biliyorum)
  • "oldum, evet..evet yazar oldum..oldum da olunca neler yazacaktım onları unuttum.." şeklinde cereyan eden psikoloji. (bkz: kendimden biliyorum)
  • sözlügün* -ve dahi 6. nesil- kast sisteminin, en alt tabakası olan 6. nesil migferdibi orc klonundan olan bünyenin, çaylaklığının son bulmasıyla sözlükte yarattıgı amanın! geliyorlar! kacısın! havasına karsı, hafif asagılık duygusuyla karışık bir saskınlık hissetmesi, görmemislik yapmayayım, kendi önümden yiyeyim, edasıyla klavyeye abanmaması,

bu duyguyu üzerlerinden atan yiğitlerin ise onca ayın acısını cıkarmak istercesine, bagırsaklarına kadar kendilerini sözlüge bosaltmaları,

günün moda psikolojilerindendir.
  • "acaba ilk yazım nasıl olacak? hatasız yazmalıyım" deyi yazıp silen ve bu yüzden ekranın o kısmının iyiceyıpranmasına neden olan kötü ama gelip geçici bir psikolojik durum
  • gözü dönmüş şekilde yazmalıyım der,
    önüne gelen herkese ekşi sözlük ü ve yazar olduğunu anlatır.