şükela:  tümü | bugün
  • tiyatronun temeli 97 de degil 1998 yilinda suleyman demirel tarafindan atilip bir yil icinde bitirecegi vaad edilmis 8 yilda zar zor bitirilmistir.temel atma toreninde c4 tipi bir bomba patlatilmis muzikler sarkilar konfetiler bilmemneler yapilmisti.aradan yillar gecti tiyatronun hemen yanindaki arcadium *un insaati bir yil icinde bitmis devletin insaati 8 yilda zar zor bitmistir.yineden herseyiyle guzel bir eser olarak semte kazandirildi
  • ismi ilk yıllarda 125. yıl çayyolu tiyatrosu olarak kabul edilen ancak bu sezon* itibariyle adı çayyolu cüneyt gökçer sahnesi olarak değiştirilen tiyatromuz.
  • 35. cadde, arcadium iş merkezi arkası, çayyolu'nda bulunan bir ankara dt sahnesi. eski adıyla 125. yıl çayyolu sahnesi. kısaca çayyolu tiyatrosu. seksi fotoğrafları için tıklayınız: http://www.devtiyatro.gov.tr/…ra/anksah/cayyolu.htm
  • 2009-2010 sezonu itibariyle sahnesini devlet opera ve balesi'ne de açmıştır.
  • ulaşımı zor adt sahnelerindendir..
  • koru otobüsüne binilerek gidilmemesi gereken yerdir. yoksa oyuna geç kalır ve kapıdakilere banane banane ben giricem diye çemkirmek zorunda kalırsınız.
  • tam olarak burasıdır kızılay meşrutiyetten 163 numaralı öho ile 25 dakikada vardığım tiyatro salonudur. daha önce açık havada 1 saat 15 dakikada gidemediğim yere yanlızca 25 dakikada, üstelik karda kışta varmam bişri hafiyi hatırlattı . dönüşte ise matine değilse ve şahsi aracınız yoksa çok büyük sıkıntı kaçınılmazdır. önerim yolun karşısındaki durağa geçip 163 ü beklemeniz. böylece 35 dakikada kızılaya varabilirsiniz.durak
    edit = 25 dakikaya güvenilmemesi gerektiği konusunda uyarıldım, her ne kadar karda kışta da olsa yoğun trafiğin olmadığı bir zaman diliminde gittim ben.
  • sanatın bir zümreye ait olduğunu üzülerek görebileceğiniz yerlerden biridir. bulunduğu semt itibariyle lüks araçlarla ve kürklerle tiyatroya giriş yapan insanları görebilirsiniz. ha hepsi öyle de demiyorum tabi ama çoğunluktadır. öğrenci olarak gider otobüsten iner ve hafif bir gerginlik hissedebilirsiniz.
  • oyunlara geç kalıp da "banane banane ben giricem" diyen çok kişi olsa gerek, çok ilginç bir şey gördüm bugün burada. geç kaldığınız vakit eğer balkonda da yer yoksa tv odasına alınıyorsunuz. ara verilene kadar oyunu televizyondan canlı canlı izliyorsunuz. 10 dakika geç kaldığınız için ne oyunu kaçırmış oluyorsunuz, ne görevliler girmeye çalışanlarla uğraşıyor. ince düşünülmüş bir çözüm.