şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tiyatronun temeli 97 de degil 1998 yilinda suleyman demirel tarafindan atilip bir yil icinde bitirecegi vaad edilmis 8 yilda zar zor bitirilmistir.temel atma toreninde c4 tipi bir bomba patlatilmis muzikler sarkilar konfetiler bilmemneler yapilmisti.aradan yillar gecti tiyatronun hemen yanindaki arcadium *un insaati bir yil icinde bitmis devletin insaati 8 yilda zar zor bitmistir.yineden herseyiyle guzel bir eser olarak semte kazandirildi
 • 35. cadde, arcadium iş merkezi arkası, çayyolu'nda bulunan bir ankara dt sahnesi. eski adıyla 125. yıl çayyolu sahnesi. kısaca çayyolu tiyatrosu. seksi fotoğrafları için tıklayınız: http://www.devtiyatro.gov.tr/…ra/anksah/cayyolu.htm
 • ulaşımı zor adt sahnelerindendir..
 • koru otobüsüne binilerek gidilmemesi gereken yerdir. yoksa oyuna geç kalır ve kapıdakilere banane banane ben giricem diye çemkirmek zorunda kalırsınız.
 • tam olarak burasıdır kızılay meşrutiyetten 163 numaralı öho ile 25 dakikada vardığım tiyatro salonudur. daha önce açık havada 1 saat 15 dakikada gidemediğim yere yanlızca 25 dakikada, üstelik karda kışta varmam bişri hafiyi hatırlattı . dönüşte ise matine değilse ve şahsi aracınız yoksa çok büyük sıkıntı kaçınılmazdır. önerim yolun karşısındaki durağa geçip 163 ü beklemeniz. böylece 35 dakikada kızılaya varabilirsiniz.durak
  edit = 25 dakikaya güvenilmemesi gerektiği konusunda uyarıldım, her ne kadar karda kışta da olsa yoğun trafiğin olmadığı bir zaman diliminde gittim ben.
 • sanatın bir zümreye ait olduğunu üzülerek görebileceğiniz yerlerden biridir. bulunduğu semt itibariyle lüks araçlarla ve kürklerle tiyatroya giriş yapan insanları görebilirsiniz. ha hepsi öyle de demiyorum tabi ama çoğunluktadır. öğrenci olarak gider otobüsten iner ve hafif bir gerginlik hissedebilirsiniz.
 • oyunlara geç kalıp da "banane banane ben giricem" diyen çok kişi olsa gerek, çok ilginç bir şey gördüm bugün burada. geç kaldığınız vakit eğer balkonda da yer yoksa tv odasına alınıyorsunuz. ara verilene kadar oyunu televizyondan canlı canlı izliyorsunuz. 10 dakika geç kaldığınız için ne oyunu kaçırmış oluyorsunuz, ne görevliler girmeye çalışanlarla uğraşıyor. ince düşünülmüş bir çözüm.
 • ulaşımı zor, kendisi çok güzel olan devlet tiyatrosu sahnesidir. gerçekten burada oyun izlemenin keyfi başkadır fakat 23:00'de biten bir oyundan sonra kızılay'a dönüş ciddi problemdir. son otobüsün saat kaçta olduğu ise tam bir muamma.
 • yanlış bilmiyorsam ankara devlet tiyatroları'nın en yeni ve en son inşaa edilmiş olan sahnesidir.

  bu sahnenin inşaasında katkısı olan mühendislere seslenmek istiyorum, ellerinize sağlık çok güzel bir sahne inşaa etmişsiniz. burada sahnelenen oyunları izlemek her zaman ayrı bir keyifli oluyor ama allah aşkına o koltuklar nedir be kardeşim?! onlara insan oturuyor, üstelik 3 saat aralıksız oturuyor bilmem farkında mısınız?? tiyatro izleyeceğiz diye bi taraflarımız yassılaştı yemin ederim. atatürk'ün inşaa ettirdiği büyük tiyatro'nun hatta küçük tiyatro'nun koltukları bile daha rahat. ülke olarak 80 yılda koltuk teknolojisinde geldiğimiz nokta bu mu?

  edit: az önce einherjar'ın yaptığı uyarı doğrultusunda koltuklardaki rahatsızlığın bilinçli yapılmış olabileceğini, yabancılaştırma efekti sağlanmak istenmiş olabileceğini öğrendim. eğer öyleyse binanın mimarından da mühendisinden de çok özür diliyorum; yok bilinçli değilse koltuk teknolojisiyle ilgili savım hala geçerli.