şükela:  tümü | bugün
  • kendilerinden oldukça uygun fiyata dslr bir makine sipariş ettim az önce. beklemedeyim. sonuçları buraya yazarım (unutmazsam -_-).

(bkz: özgül foto)
  • merhaba sevgili okurlar.
    sonunda kameramla oynamaya ara verip buraya gelip deneyimlerimi yazma fırsatı buldum. sizin de tahmin edebileceğiniz gibi sitenin adı çok duyulmamış olduğundan hep bi acaba, hep bi güven problemi vardı alışveriş öncesinde. ancak aradağım ürün büyük teknoloji marketlerin ve bi kaç bilinen fotoğraf mağazasının internet sitelerinde 1500-2000tl arasında seyrederken burada 1300tl idi. bu fark için de risk almalıyım dedim ve daha önce adını hiç duymadığım cazipshop'tan alışveriş yapmaya karar verdim.

alışverişten önce kendilerine site içindeki messenger şeysi ve telefonla bi kaç kere ulaşıp çeşitli sorular sordum muhattap bulabiliyor muyum acaba ve müşteriye karşı nasıl diye. site içerisindeki çevrimiçi destek veren kişi çok nazik ve sorularınızı mutlaka yanıtlıyor. telefonla arayıp stok sormak için aradığımda da bir beyfendi acele bir şekilde ama kibar bir dille sitelerinde tüm ürünlerin stoklarında var olduğunu söyledi. arkadan baya ses geliyordu acelesi de ondandır heralde dedim.

gelelim siparişe. bir adet dslr bir adet çanta ve bir de uzaktan kumanda sipariş ettim. sitede "17.00'a kadar onaylanan siparişleriniz aynı gün kargoda deniyordu." ki öyle de oldu. 3d secure ile yapınca zaten direk onaylanıyor ödeme. neyse.

alışverişin son aşamasına geçelim şimdi de, ürünleri teslim alma aşaması. evet, o gün kargoladılar ve ertesi gün elime geçti kargo. ilk olarak kutu içeriğine ve faturaya baktım. her şey yerli yerinde ve olması gerektiği gibi duruyordu. dslr paketi daha önce açılmamış ve güvenlik etiketi yerindeydi. ayrıca ben eurasia yani orjinal distribütör garantili tercih etmiştim ürünü, onu da kontrol ettiğimde bir sıkıntı yoktu. içinden fotoğrafçılık eğitimi hediye kodu falan bir şeyler çıkıyor ayrıca, canon görsel akademi. son olarak da şunu, internette okumuştum mutlaka sizinde herhangi bi yerden ürün aldığınızda kontrol etmenizi öneririm, kutunun üstündeki ve kamera üstündeki seri numaralarını karşılaştırdım. zaten beklemiyordum artık bi falso çıkmasını ki zaten o aşamada da çıkmadı.

işte böyle. 2 aylık dslr makine arayışlarım sonunda mutlu bir şekilde sona erdi. bundan sonra ekipmanlarda da tercih edeceğim adrestir kendileri. umarım böyle devam eder ve çizgilerini bozmazlar.

kameramı da bi kaç gündür şarjdan şarja bırakıyorum elimden. finaller yalan oldu şerefsiz alet yüzünden*

not: bu uzun entry olası yazım hatalarına karşı ileride editlenecektir. şimdi uğraşamayacam, çok acıktım gideyim kahvaltı yapayım ya.

edit: geçen gün kutu içeriğini incelerken garanti belgesinin üstünde veriliş nisan 2012 gecerlilik tarihi nisan 2014 yazdığını gördüm. acaba garantisine 4 ay kalmış bi ürün mü aldım diye kuskulandim. ardindan canon eurasia teknik servisi erkayalar'a kameranın seri numarasıyla beraber mail atıp durumu anlattım. suat bey ürünü satin aldigim tarihin baslangic tarihi olduğunu üstünde yazanlarin ilgisi olmadığını söyledi ve içim rahatladı. böyle bir durumu fark ederseniz ve siz de benim gibi takintiliysaniz diye bilgilendireyim dedim.
  • fotoğrafçılık üzerine yoğunlaşmış, güleryüzlü insanların çalıştığı, sirkeci hayyam'ın karşısında dükkanları bulunan online alışveriş sitesi. pazarlık sünnettir diyerek dükkanlarını ziyaret ettiğimizde websitesi ile aynı fiyatları vermiş dürüst satıcı. aynı ürünü bütün hayyamı dolaşarak sorduk ve cazipshop'un verdiği fiyattan çok daha yüksek fiyatlara garantisiz spot ürünler ile karşılaştık. tavsiye edilir umarım çizgilerini korurlar.
  • kendilerinden iki defa alışveriş yaptığım internet sitesidir. iki seferde sipariş ettiğim ürünler elime sorunsuz ulaştı. teşekkürler..
  • internet üzerinde bulunabilecek en uygun fiyata fotoğrafçılık ekipmanları satan güvenilir site. aldığım ürün ertesi gün elime sorunsuz sıkıntısız ulaştı. web sitelerinin tasarımını biraz daha güzelleştirseler öncü olmaları zor değil.
  • kısa süre önce fotoğraf makinesi almaya karar verince tanıştım bu siteyle. hakkında bir fikrim yoktu acaba güvenilir mi, nasıl bir yerdir diye düşünürken internetteki yorumlara baktım. bir tane bile olumsuz yorum görmedim ve kendilerinden alışveriş yapmaya karar verdim.

iyi ki öyle yapmışım diyorum. sağolsunlar çok ilgilendiler, zaten uzun süreden beri bu işi yapan bir aile işletmesiymiş dediklerine göre. bundan sonra sanırım ilk tercihim burası olacak, artık ben de tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla.
  • internet üzerinden fotoğrafçılık ekipmanları satışını yapan site.

son derece güvenilir olduklarını belirterek, kendileri ile yaşadığım bir deneyimi de paylaşmak isterim. böylece işini kötü yapanlar linç ediliyorsa, iyi yapanlar da yücelsin.

satın alınan ürünlerin eksiksiz yollanması iyi bir artı; yanlız bir işletmenin gerçek duruşu, sattığı ekipmanla problem yaşayan müşterileri ile diyaloğunda kendisini gösteriyor.
    firmanın web sitesi üzerinden bir seyyar led lamba siparişi vermiştim. seyyar led dediğime bakmayın, oldukça pahalı bir ürün. satın aldıktan 3-4 ay sonra ürünün fonksiyonlarında bir takım düzensizlikler, doğru çalışmama vb. farketmeye başladım. bazı arızalar vardır hani her zaman kendisini göstermez de zaman zaman ortaya çıkar, işte onlardan. dedim ki satıcıya bir telefon açayım bakalım ne diyecekler. öncelikle web sitelerinin tam orta yerinde müşteri hizmetleri numarası mevcut. ulaşmak rahat. hemen de cevap verdiler. telefondaki kişi son derece yardımcı oldu, markanın türkiye servisini arayarak destek alıp bana geri döneceğini belirtti. bundan yaklaşık 5-10 dakika sonra da geri dönüş yaparak ürünü kendilerine yollamamı rica etti.

kargo paketini hazırlayıp, arızayı tanımlayan bir yazı ve fatura kopyasıyla kendilerine yolladım. arıza da dediğim gibi her an kendisini göstermiyor. belki birkaç saat fonksiyon testi yapılması gerek ki anlaşılsın. bu sebeple yollarken de çok endişeliydim kimse uğraşmaz diye. neyse efendim, 2 gün sonra bana telefon açtılar ve satın almış olduğum ürünün yenisini adıma kargoladıklarını belirttiler. beni üretici firma ile bile muattap ettirmediler. sinir stres olmadan, gerilmeden, hızlı ve gayet mutlu bir şekilde işim yürüdü.

bir tüketici olarak, bir satıcıdan beklediğim herşeyi türkiye'de alışık olmadığımız bir standartta yerine getiren bu firmaya övgülerimi sunarım. yaşadığım deneyim benim ilk alış-verişimdi. bundan sonra firmamdaki tüm fotoğrafçılık ekipmanlarını buradan gönlüm rahat şekilde alacağım. sizlere de tavsiye ederim.
  • [http://www.cazipshop.com/ bir ürün almadan evvel aylarca araştırırım. (sonunda da genellikle yanılmam...) o gün cazipshop sirkeci mağazasına girerken aklımda almak yoktu. ama mağaza sahipleri şahin bey ve alper bey'in tatlı dilli anlatımları ve verdikleri güven sonucu mağazadan boş çıkmadım. daha sonraki uğramalarımda ve aramalarımda eski müşterilerini aldığı ürüne kadar hatırlamaları da çok hoşuma gitti. biraz araştırınca sirkeci'nin en eski ve güvenilir esnaflarından biri olduğunu öğrendim cazipshop'un. burada bir mağazaları ve bir de showroomları var. ayrıca internet üzerinden de satış yapıyorlar ve ürün profilleri de oldukça iyi...
    cazipshop
  • internetten fotoğrafçılıkla ilgili her türlü ekipman satışı yapan web sitesi.

müşteri hizmetleri burada bahsedildiği kadar iyidir.
    kendilerinden 6-7 parça ürün aldım ve ofise gönderttim. kargo ben işletmede yokken gelmiş, arkadaşlar da teslim alıp masama bırakmışlar. pazartesi kutuyu açıp baktım ki ürünlerden birisi eksik. internet sitelerindeki numarayı aradım, cevaplayan arkadaşa durumu anlattım. cevap olarak "lütfen kusurumuza bakmayın, eksik ürünü bugün öğlene kadar kargoya teslim edeceğiz" dediler. bakın ne kargocu raporu dediler ne itiraz ettiler. hakikaten de ertesi gün eksik ürün elime ulaştı. gerçekten son derece iyi bir müşteri hizmeti anlayışı var. bununla beraber fiyatları da uygun. çekinmeden alışveriş yapılabilecek bir esnaf.