şükela:  tümü | bugün
 • ilk projeleri orhan pamuk'un "benim adım kırmızı" romanından sahneye uyarladıkları "kırmızının tasvirleri" altbaşlıklı oyunlarıyla nisan ayında prömiyer yapacak ekip. kurucuları arasında oğuz arıcı da vardır. ekibe adını veren cazu'yu şöyle tanımlarlar:

  cazu (câz?)

  1. örtü. ( türkiye türkçesi ağızları sözlüğü)

  2. gölge oyununda daha çok büyü gücüyle olağandışı işler yapan, oyuna gerçeküstü bir hava getiren tasvir. çoğu kez yaşlı, arada sırada da genç bir kadındır. ancak bunlar arasında insan görünümünden çok değişik olanlar da vardır. bunlar hep kötülük yaparlar, onları kızdıranı çarparlar. (bsts / gösterim sanatları terimleri sözlüğü 1983)

  3. çoğu kez yaşlı, kimi kez de genç bir kadındır. daha çok geceleri gezen bir hortlaktır. kızdığı zaman çarpar ve kötülük yapar. bk. cadı. (bsts / tiyatro terimleri sözlüğü 1966)
 • güzel bir ekip. bünyesinde oğuz arıcı ve hasan şahintürk gibi isimleri barındırıyor. bu sezon güzel bir oyunlarını izleyeceğiz gibi duruyor. hadi hayırlısı.

  https://www.facebook.com/cazutiyatro?fref=ts
  http://www.cazutiyatro.com/
 • çalışma süreçlerini bir blogla seyirciye, okuyucuya da açmış tiyatro topluluğudur. `:http://kirmizigunlukler.blogspot.com.tr/`
 • benim adım kırmızı: tasvirler oyunuyla bu akşam prömiyer yapmış ekip. ilk intiba: insanın coşkulandıran; tasvirin, hakikatin, perspektifin arasında alışık olmadığımız bir yere taşıyan oyundur. gören gözün, bakan diğer gözün arasına kendi bakışını da sığdırmış, katman katman anlam üretirken üstüne şarkılı çalgılı bir yapı da kurma meziyeti göstermiştir. her karakterin anlatısı, uçuşup da önümüze düşmüş sayfalardan figürler canlandırır sanki. başka başka konuşup başka başka oynarlar. her karaktere sempati duymak hayırlı mıdır bilmem ama bi antipati de aramıyor değil insan. iyi kötü söylenecek lafı çoğaltan kıymetlimiz bir oyun olmuştur. üzerinden azcık zaman geçsin bakalım.
 • benim adım kırmızı : tasvirler oyununu en az bir yıl daha oynamayı planlayan güzel insanlar. gittik gördük, çok içten ve başarılı bir oyun kurgusu olmuş. güzel güzel oynamaya devam etsinler, yalnız bazı üyeleri okulu da ihmal etmesin!
 • ilk oyunları benim adım kırmızı* hakkında radika iki'de yayınlanmış bir yazı için: http://www.radikal.com.tr/…kanidir_belki_de-1193586
 • işgalde rapsodi adlı müzikallerini izledim. 90 dakika boyunca gösterdikleri performansı alkışladım. iyi oyunculuk performansının yanında bir rock müzikali sahneye koymaları nedeniyle normalin çok üstünde enerji gerektiriyordu işgalde rapsodi.

  son ana kadar hiçbir oyuncuda yalpalama, konsantrasyon kaybı ya da anlık beden dili düşüşleri görmedim. müzikal de çok sayıda ya da derinlemesine mesaj verme kaygısında olmadığından oldukça keyifliydi. ne anlatmak istediklerini, olabilecek en eğlenceli şekilde ortaya koymayı başardılar.