şükela:  tümü | bugün
 • üst edit:

  artık 1 hafta kaldı...

  seçime 14 gün kalmış olmasına rağmen henüz söylentisinin dahi olmadığı durum. afrika ülkelerinde, iran'da bile seçim öncesi gerçekleşen şu olayı 2018 türkiye'sinde istek olarak dile getirmek bile ayıp.

  recep tayyip erdoğan zaten korkudan böyle bir etkinliğe katılamaz. selahattin demirtaş da malum... kalan 4 cumhurbaşkanı adayı neden tv'ye çıkmıyor? çok uzun yıllar sonra türkiye'nin siyasi tarihinde bir ilk olacak bu olay, her gün yaptıkları 3-4 mitingten daha mı önemsiz?

  yahu ilk defa neredeyse her farklı kesime hitap eden cb adayları var. artık "sandığa gitmiyorum, aday yok" bahanesi de geçersiz. kalan 4 aday neden hala tv'ye çıkmış değil? "kanal bulamazlar" da geçerli bir bahane değil. fox tv'nin seve seve yayınlayacağını düşünüyorum.

  e daha ne? hem "rte korkudan açık oturuma katılamıyor" algısı oluşacak hem de medya sansürü yiyen adaylar açık oturum ile kendilerini anlatacak. daha ne bekleniyor? yıllar sonra ilk defa rüzgar muhalefet lehine esiyorken seçim kazandıracak tv açık oturumu neden yapılmıyor?

  gerçekten anlamak güç.
 • erdoğan katılmayacaksa muhalefetin yararına olacak bir sonuç yaratmayacağından olmaması daha hayırlı olacak durum.
 • zaten 3 cumhurbaşkanı adayı birbirini destekliyor, bir tanesi de kimsenin umrunda değil. bunlar çıkıp neden kendi seçmenini konsolide etmeye çalışsın? sonra ikinci tura kalan adaya nasıl oy isteyecekler?

  +ben tartışma programında şunu yanlış bulduğumu, bizim bunu bunu yapacağımızı söyledim ama siz yine de x adaya oy verin çünkü ikinci tura o kaldı.

  birbirlerini eleştirmeyeceklerse körler sağırlar birbirini ağırlar durumu olacaktır.

  şimdi her iki durum için akp'nin söyleyeceklerine bakalım:
  ilk durum: bunlar omurgasız. bunlar birbirlerini eleştirdiği hâlde recep tayyip erdoğan'ı yıkmak için birleştiler.
  ikinci durum: yahu bunların hepsi birbirinin aynısı. birbirini destekliyor, aynı şeyi söylüyorlar. benim milletim niye bunlara oy versin. hepsi pensilvanya...

  tanım: muhalefetin zararına olacaktır. doğu perinçek zaten %0.3'lük oyuyla hepsini amerikancı olmakla suçlayıp kafa karıştıracaktır.

  tayyip erdoğan asla böyle bir topa girmez.
 • toplumsal algının değişmesi için kesinlikle yapılması gereken bir konu.
 • bu konu sanilandan çok daha önemli. bütün normal veya normal olacağı beklenen demokrasilerde devlet başkanı adaylarının halkın karşısına çıkıp tartışması bir zorunluluktur. türk secmeni ne yapıp edip en azından en fazla oy alması beklenen iki adayı trt'de tartışmaya zorlamalidir.
 • cumhuriyet tarihinde yapılmamış olandır.