şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bakan tüfenkçi'nin yaptığı açıklamada geçen söz. referandumda kafamızın etini yediniz bu sistem en iyisi diye. yetmedi, sisteme karşı geleni vatan haini ilan ettiniz şimdi çıkıp sistemin sıkıntılı olduğunu söylüyorsunuz. inşallah sistemin kurbanı olursunuz da sizden kurtuluruz.

  kaynak
 • kilitlensin, n'olacak? ekonomi biraz çalkantıya girebilir ama uzlaşma denen şeyin gerçekleşmesi için demokrasinin bir parçasıdır bu kilitlenmeler. üstelik şunu da belirtmek lazım, türkiye'de sistem çok kolay kilitlenmez, kilitlense de açılmadığı çok nadirdir. bence en fena olanı 22 mart 1980-12 eylül 1980 arasında olanıydı. bir meclis 115 turda cumhurbaşkanı seçemez mi?

  öte yandan halk, bu işe pek sıcak bakmıyor, o da ayrı bir boyut. eğer milletvekili seçimlerinde meclis çoğunluğu cumhur ittifakı olursa, ikinci turda erdoğan'dan başkası seçilemez. halk gidip de o meclisin yanına millet ittifakından bir cumhurbaşkanı koymaz. ama mecliste millet ittifakı çoğunluğu yakalarsa, o meclisin yanına erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçmezler.
 • mecliste cogunlugu kaybedince hinca ve tasnak ila marvi mira cemiyetlerinin cogunluk olacagini sanan bakanin aciklamasi.

  milleti otekilestirme diye ortada gezip, muhalefetin mecliste cogunluk olmasinda ne gibi bir sorun var?
 • işte bu yüzden microsoft bile ülkeye ince güncellemesini yükle diyor :
  "sistem kritik bir hatadan kurtarıldı ince güncellemesini yaptıktan sonra ülkeyi yeniden başlatınız."
 • anketler %42 diyorsa meclisin %58 inin muhalefetin eline geçeceği anlamı ortaya çıkıyor.
  bu durumda milletvekili çoğunluğu (%58) muhalefet partilerine dağılmışken (chp-iyi-hdp) cumhurbaşkanı da %42 ile rte olur.
  bunların derdi bu değil. seçim sonrası ağır bir karne bekliyor bizi ve o karnenin acısını buna yani meclisteki muhalefet gücüne bağlayarak sıyrılma çabasına girecekler.
  şimdiden bunun yolunu yapmaya başladılar.
  durum bunu gösteriyor.
 • türkçesi ya bizi seçeceksiniz ya da kaos.
 • bunu söyledimizde "...halkın sağduyusuna güvenin.." diyip bizleri halktan uzak olmakla itham ediyordunuz.
  mehmet sarı, burhan kuzu bu cevapla televizyonlarda konuşuyordu. cevabın akp merkezinde çalışılıp hazırlandığı çok belliydi.
  şimdi daha ilk seçimde ülke bu garabetle karşılamak zorunda kaldı. şimdi de diktatörlük emaresi ile yönetim başlayacak. (bkz: cumhurbaşkanlığı kararnamesi)
 • ak parti bakanının
  1. sistem daha ilk seçimde patladı
  2. mecliste muhalefet çoğunluğu ele geçirirse ve cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa erdoğan'a oy vermeyin dediği açıklama.
 • rte'nin ve akp'lilerin canını sıkacaksa hiçbir problem yaratmayacak olaydır.

  biz vatandaş olarak zaten 16 yıldır herşeyden vazgeçtik. onları bezdirmekse bezdirmek sonuna kadar gidilsin, tekrar seçime gitsin olmasın yine seçime gitsin o esnada ekonominin ağzına sıçılsın tansiyon iyice yükselsin rte iyice yorulsun akp oy kaybı devam etsin mhp dağılsın muhalefet güçlensin malumun ilamı gerçekleşsin.
 • o takdirde bakan tüfenkçi'yi muharrem ince'ye oy vermeye davet etmek icap eder. vatanını seven hiç kimse sistemin tıkanmasını istemez.