şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çevremdeki birçok muhaliften "ne oy vereceksin?" sorusuna aldığım cevap.

  ülkenin mevcut durumundan rahatsız olan seküler kesim hem muharrem ince'nin hem de meral akşener'in başarılı bir cumhurbaşkanı olacağına ve samimiyetine güveniyor. ancak ince'nin söylemlerini daha yakın buluyorlar. diğer yandan kılıçdaroğlu'dan ve chp'nin seçim listelerini beğenmediklerinden dolayı genel seçimde ise iyi parti'yi tercih ediyorlar.

  bir grup insandan da şunu duydum:
  (bkz: cb seçiminde ince'ye genel seçimde hdp'ye)
 • kk’nın ayıbıdır. parti içerisindeki tutumu ve mv listeleri insanları buna teşvik ediyor. mecliste daha fazla koltuk istiyorsa, önce partisini pkk sevicilerden kurtarmalı. neden akşener’e değilde ince’ye diye soranlara ise cevabım; önceliğim rte’ye karşı zafer tatmak olduğundan, ikinci turda ince’nin doğudan gelecek oylarla daha favori konumda olmasındandır.
  hakkımızda hayırlısı olsun.
 • sanırım yapacak olduğum davranıştır.

  not: yanlış anlaşılmasın, sanırımdaki kararsızlığım genel seçimde iyi partiye vermekten değil ilk turda inceye vermekte yani kısacası kk'ye benden tek bir oy yok.
 • evet, ailecek aldığımız karar bu yönde.
  çok kararsızlıklar yaşadım.

  başta meral akşener 'i düşünüyordum cumhurbaşkanlığı seçimi için. fakat inönü için söyledikleri ve daha önce yaşanmış olan refahyol koalisyonu beni durdurdu.
  sonradan ince, konuşmalarıyla bana daha yakın geldi.

  milletvekilliği seçimine gelirsek ben hep chp' ye oy verdim. bununla birlikte chp 'nin yenilenmesi gerekiyor nazarımda. bu gerçekleşmeden artık iyi parti' ye oy vermeye karar verdim. evet daha önce bahsettiğim konulardan dolayı hala kuşkuluyum ama başka bir seçeneğim yok gibi hissediyorum. hdp pkk etkisinden kurtulamadı o yüzden kafadan eledim zaten.

  daha sonra ince için taciz suçlaması gündeme geldi. konunun takipçisi değildim doğrusu. eşi de iddiayı yönelten arınç için "kendilerine baksınlar." minvalinde konuşmuş. emin olamadım açıkçası. sonradan ince 'nin "dokunulmazlığımı kaldırın." çıkışı ve bunun gerçekleşmemesi üzerine cb seçimi için son kararımı verdim. ince' ye oy vereceğim.

  umuyorum ki aldığım karardan pişman olmam.

  edit 1: unutmadan şunu da belirteyim, meral akşener olmasaydı ikinci turu konuşuyor olmazdık bugün.