şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: crap cleaner)
 • power toys ve regclean'ın yaptıklarını topladığını iddia eden bir freeware.

  yaptığımız araştırmalar sonucunda regclean'ın (altında microsoft ürünü olduğu yazdığı halde) windows 2000 ve üzerinde fazlaca etkisi olduğunu göremediğimizden ve ad-aware çalışınca birçok programın çalışmasını engellediğinden bu freeware'yi uygun buluyor ve tavsiye ediyoruz.

  (bkz: isvicreli bilim adamlari)
 • tek tuşla bütün gereksiz bilgileri temizleyebildiğiniz kullanışlı ve oldukça sık güncellenen program.
 • az önce kurdum ve çalıştırdım. bir insan balgam sökünce nasıl rahatlar, işte öyle rahatladım. hele o quicktime denilen cehennemliği de kaldırdı ki minnettarım kendisine.
 • cok iyi bir program. cok yakin bir zaman da 2.00.500 surumu cikti. bu surumle birlikte vista ile daha uyumlu calistigini gordum. iki ay kadar once ki surumunde vista ile calismasi icin run as administrator olarak calistirmak gerekiyordu. simdi buna gerek duymuyor. her calistirdigimda yaklasik 700 mb dosya temizliyor. bunun nedeni asiri tembel ve unutgan olan ben denizin 2 haftada bir bilgisayar yavaslamaya basladiginda calistirmasi. ayrica registryi de temizliyor ve bilgisayara nefes aldiriyor. ayrica uninstal toolu da cok kullanisli. kaldirmak istediginiz programi kokune kadar kaziyor. problem cikarip tekrar yuklediginizde duzelmeyen programlar icin bire bir. denenmesi gereken ilk sey.
 • aynı firmanın diğer bir yazılımı için (bkz: defraggler)
 • sistemdeki gereksiz dosyaları silip süpüren bazı programları kaldıramama sorununa da çözüm getirmiş kendi küçük mahareti büyük program.
 • (bkz: piriform)
 • sorumluluk almamak üzere, herkese tavsiye edebileceğim sistem bakım aracı. çok fazla fonksiyonu olduğundan orta düzey kullanıcıda endişe yaratabilir kullanmak, o yüzden ben ilk denememi aktarayım.
  programın cleaner kısmında default olarak işaretli olan seçeneklerden sadece firefox'un kayıtlı form bilgileri ve çerezlerini silme dedim. tarama yaptırdım, sonuçta çıkan her şeyi sildim.
  kayıt defteri* kısmından sorun ara dedim, çıkan milyon sonuca da, "sorunu çöz" dedim.
  sonuçta bir sürü bişeyler yaptı. tabi silinen dll'lerin, kayıt defteri girdilerinin haddi hesabı yok. işlem sonunda bir reset attım acaba bi sorun oldu mu diye, hiç bir sorun çıkarmamış. bilgisayardaki diğer oturumda da kullandım, reset attım, o da temiz. sistemde bariz bir rahatlamanın yanında, harddiskte 500mb yer açtı. özellikle registry için crackli program arayacağınıza bunu kullanın diyebilirim. ben her formattan sonra sisteme kurduğum basic programlarımın arasına ekledim bile.