şükela:  tümü | bugün
  • sınavı, her sene nisan ayının ortalarında yapılır. toplam 120 soru vardır. iki bölümden oluşur; ilk bölümde 83 çoktan seçmeli soru, ikinci bölümde ise 37 rezerv bulma sorusu vardır. ( belgelerin ucp 600, isp 98, isbp gibi kurallara uygunluğunu inceler, hataları bulursunuz ikinci bölümde ) bu bağlamda kambiyo servislerinde çalışanların sınavın 2. bölümü için büyük avantajı söz konusudur. eğer kambiyo servisinde çalışmıyorsanız sınavın 2. bölümü için ciddi bir hazırlık yapmanız, bulabildiğiniz kadar fazla belge inceleyip analiz etmeniz gerekir. sınavda başarılı olmak için ortalamanın üzerinde bir sonuç elde etmelisiniz. ha unutmadan her iki bölüm de ayrı ayrı değerlendirilir ve sertifikayı alabilmeniz için her iki bölümden de ayrı ayrı başarılı olmanız gerekmektedir.
  • sınav başvurusu yaklaşık 500 sterlin olan akreditif uzmanlığı setifikası. geçerliliği ve itibarı fazla olan sınav için başvuru ile beraber gönderilen yaklaşık 500 sayfalık kitabı okumak gerekir. syrıca akreditif riskler ve ucp isimli kitap ilk bölüm için çok faydalıdır.
  • 2. kez girerken daha az ücret ödeyecek olmanın verdiği saçma mutluluk hissi yaşatan lüzumsuz masraflı sınav.

    içerik açısından icc broşürlerinin incelenmesinin yeterli olduğu ve fakat case sorularında dökümanları tanımayanlarca şaşkın şaşkın rezerv arandığı, 3 - 4 harf kombinasyonlu ünvan sağlayan sınavlardan biri.
    ali veli bıdıbıdı - cdcs gibi...
  • son 1-2 yılda bu sınava giren arkadaş varsa biraz bilgi verebilir mi
  • bu seneki ikinci sınav 13 ekimde yapılacak. tüm hazırlıklıklar tamam, maç saatini bekliyoruz.*