şükela:  tümü | bugün
  • ozellikle mat yüzeyli basf ve samsung'dan uzak durmak gerekir, bir süre sonra bunlarin kenarlari asiniyor. parlak yuzeylilerde bir sorun yok.
  • kadıköyde fiyatları 225.000 tl'ye kadar düşen yazılmaya hazır boş cdler mp3, program arşivi yapmak için süper yararlıdırlar.
  • ks. cd recordable..
  • kadikoye gitme sebebim, evde yiyecekden daha fazla tukettigim urun
  • lisplerde listenin ilk elemanı cıkarılmıs halini dondurur.
    (bkz: lisp)
    (bkz: car)
    (bkz: caddr)
  • (bkz: 800 mblik cdr)
  • call detail record... cok kullaniriz telekom aleminde.
  • konvansiyonel cd'lerde delikler ve tumsekler vardir. lazer bunlarin uzerinden gecerken 1 ve 0 $eklinde okumaktadir. cdr'larin uzerine ise delik acmak soz konusu degildir. onun yerine i$iga duyarli bir boya vardir. lazer bu boyayi yakarak i$igi yansitan/yansitmayan bolgeler olu$turur. aslinda yapi olarak cok farkli olmasina ragmen cdr'lar pratikte eski cd'lerle ayni i$lervi gorur.
  • kısaltma: call detail record.
    santrallerde yapılan aramaların kayıtlarına verilen addır, çeşitli formatlarda olur ve faturalama işlemlerinde kullanılır.
  • bugün beni şaşırtan nesne. bilgi yazılan kısmının "cız" olduğunu düşünürdüm hep. ama gördüm ki, laser yanlışlıkla o tarafına yazılan yazıyı deldi geçti, bir güzel, hatasız, yazacağını yazdı, gayet güzel de hatasız okuyor.

ama siz yine de bunu evde sakın denemeyin.