şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kasım sonunda piyasaya çıkacak olan in the woods... albümü.

  playlist:

  01. empty streets
  02. substance vortex
  03. respect my solitude
  04. cloud seeder
  05. still yearning
  06. strike up with the dawn
  07. transcending yesterdays
  08. cease the day
 • seize the day sözüne hoş bir gönderme içeren albüm ismi.
 • in the woods...'un sıklıkla carpe diem ile anılan seize the day ifadesinde ufak bir kelime oyunu yaptığı bugün itibariyle raflardaki yeri bilinmese de dijital mecralarda yerini almış albüm.

  sergerde music'in koleksiyonunda her daim çok özel bir yere sahip olan topluluğun, yıllar sonra gerçekleşen bir araya gelmesinin* ürünü olan pure ile yılların hasretinden dolayı müspet karşılanmışsa da artık "ormanın" arasında dolaşmanın pek de tat vermediği albüm olmuş, ilk izlenim itibariyle.

  her ne kadar, bir şaheser olan yearning the seeds of a new dimension ile sürekliliği vurgulamak için still yearning gibi bir şarkı içerse de ortalıkta ne yeni bir boyut ne de o eski ormanda dolaşan adamlar olmadığından ve dolaşılmaya çıktığında denk gelinmeyeceği zımnen bilindiğinden, dinleyeni ancak eskiye öykündüren prodüksiyon.

  bir önceki albümde pek denk gelinmeyen brutal vokaller de aramıza - elinde migrostan aldığı ucuz şarabıyla - katılmış olsa da yeni bir boyutun tohumlarına öykünmedeki çığırtkan, tabi ki cayır cayır yükselişlerin benzeri boş sokakta duyulsa da bir şeylerin eksik kaldığı, belki de yeni bir boyuta değil de artık geçmişte kalıp bir daha vâkıf olunamayacaklara öykünme hissini azamî kertede verebileceği albüm.

  şerh-i botteri kardeşler: 2014'teki bir araya gelme sonrasında ortaya çıkan üründen hoşlanmadıklarından olsa gerek, mezkûr eksikliğin belki de botteri biraderlerin olmamasıyla anlaşılabilecek albüm.