şükela:  tümü | bugün
 • ankara'da cebeci semtinde yer alan 20,000'e yakın kapasitesi, kendine özgü mimarisiyle ikinci lig maçlarına ev sahipliği yapan stadyum. bir yatırın üzerine inşa edildiği için kimilerince uğursuz olduğuna inanılır. şekerspor, ankara demirspor, ptt, petrol ofisi gibi standart ankara ikinci lig takımları ile ikinci lig'e düştüğü yıllarda ankaragücü ve gençlerbirliği'nin maçları bu stadda oynanmıştır. şimdilerde yine ankara'daki ikinci lig maçları ile bayan ve ordu milli takımının maçları bu stadda oynanmaktadır.
 • hiç gitmedim ama mimari açıdan türkiye'nin en ilginç stadlarından biri olduğunu düşünüyorum. zira bu stadda oynanan maçların özet görüntülerinden yüzlerce izledim. özellikle de 1980'lerde. sanki o zamanlar bu stadda daha fazla maç oynanırdı. ya da oynan maç sayısı hala aynı ama televizyona yansıyan özet görüntü oranında bir mesele var. ya da bana denk gelmiyor her ne haltsa. nedir bu stadın görebildiğimiz kadarıyla özelliği? üst kattan alt kata inen merdivenler. öyle kabaca yapılmış üst geçit merdiveni gibi merdivenler de değildir bunlar, kendine hastır. görebildiğim başka bir özelliği yok gerçi ama bu bile birbirinin tıpatıp aynısı stadyumlar görmüş izleyiciye farklı bir manzara yaşatabiliyor. güzeldir o yüzden.
 • gece geç saatlerde çevresinde yürürken ürkebileceğiniz, ikinci lig maçlarının oynandığı staddır.
 • lisedeyken, okulu da asmış oluruz ne güzel diye 19 mayıs gösterileri için "tamam biz de varız" deyip seçilince, bir ay boyunca her günümüzü geçirdiğimiz mekan. allahım ne paçoz, ne sefildi, tuvaletler gül kokardı adeta, çimler allahlık vs. ümidederim ki düzelmiştir, yazık.
 • hüzünlü ankaraya yakışan hüzünlü stad... bu sezon şekersporun çekilmesi ile tarım kredi spor ile ankara demirspora ev sahipliği yapmakta.
 • bulunduğu semtle birlikte ankara'da üvey evlat muamelesi yapıldığına inandığım stadyum. bu kadar bakımsızlık aslında ankara'nın geri kalanında olayın bir göz boyamadan ibaret olduğunun kanıtı gibi. türkiye'nin ikinci büyük şehirinde yalnızca iki stadyum var ve bir tanesi bakımsızlıktan dökülüyor. aslında bu bir nevi futbol sevgimizin gerçek yüzünü de ortaya çıkarıyor .
 • çocukluğum bu stadın yanındaki mahallede* geçtiği için, çok iyi bildiğim bir staddır.

  bir tarafı (sonra kapalı tribün oldu) gökdelen gibi yüksektir. çocukluğumuzda maçlara girer, bu en üst kısma çıkar, çekirdek çitler, maçları oradan izlerdik. oyuncular minicik gözükürdü ama çocukluk işte; yüksekten maç izlemenin keyfi başkaydı. o zamanlar da çok bakımsız ve pis bir yerdi.

  şimdi arasıra yanından geçiyorum yine bakımsız, yine pis.

  ayrıca : (bkz: 21 eylul 1986 ankaragucu besiktas maci)
 • mimarisiyle devlet otoritesini şak diye hissettiren, ankara da bir korku filmi çekilecekse kesinlikle set olarak tercih edilmesi gereken, devasa demir direklerle çevrili göğe eren tribünleri ve merdivenle çıkıp tribünlerin tam ortasından girdiğinizde yemyeşil sahayı tepeden görebildiğiniz, çocukken 1.lig maçları bu stadda oynanırken stadın yakınında oturduğumuzdan gol atıldığında önce sesi tribünden sonra radyodan duyduğum şimdilerde ise yanından geçtiğinizde sizi hüzne boğan tarihi stad.
 • arabayla onunden gecerken polis tarafindan durdurulup ust aramasina maruz birakilabileceginiz yer. cingene mahallelerinden yapilan malum alisverislerin modern yasama donus yollarindan biri oldugundan olsa gerek...
 • bugünkü habertürk gazetesi'nde içler acısı haline yer verilmiş.

  bakımsızlığı, pisliği fotoğraflanmış. çocukluğumun geçtiği, bana futbol ve spor sevgisini aşılayan bu köhne stadyumun, büyükşehir belediyesine yani melih gökçek'e devredilmesinin düşünüldüğü yazıyor.