şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yilmaz erdogan'in askerligi sirasinda il il, ilce ilce gezip, bi aksam askerlere ve yakinlarina, ertesi aksam da sivil halka sundugu oyun*.
 • mesaj kaygısı yüksek kahkahalarla gülmediğiniz yannız devamlı bir tebessüm durumunda izlediğiniz bir oyun ...
 • daha başlığından mesaj kaygısı taşıdığını hissettiren dolayısı ile iten birşey
 • eğer cmylmz kişisinin gösterisi 10 sn.de bir güldürüyorsa bu projektör destekli oyun ancak 10 dakikada bir güldürebilmektedir(kopartmak anlamında). şimdi bu ikisini kafa kafaya tokuşturmak olmasa da amacım bu oyuna "ay süper olmuş fehmi hadi gidelim gülelim" tarzında yaklaşmak hatalı olabilir mesajını araya sokuşturmaktır. paranız varsa cmylmz kişisini izlemek elbette daha hayırlıdır.
  bu arada dvdsi çıkmış bunun gidin alın pek güzel.(reklam)
 • yillar yili ismini cebimdeki kelimeler sandigim, dogrusunu demin cd kapagina tesadufen bakarken gorup irkildigim kaliteli oyun, babanesi de super komik bir insanmis bunu da ogrenmis olduk.
 • kadıköy-beşiktaş vapur hattında zaman zaman gösterilen, yılmaz erdoğan'ın tek kişilik* tiyatro oyunu. bu hat üzerindeki yayında okullarda verilmesi tartışılan cinsel münasebet* dersleriyle ilgili bölümün gösterilmesi neticesinde vapur yolcuları arasında utangaç gülüşmelere - özellikle bayanların "şimdi gülsem mi, yoksa hiç duymamış gibi mi yapsam" düşünce kargaşası içinde bocalarken hemen karşılarında oturan adamlarla göz göz gelmelerine - neden olan oyun.
 • yılmaz erdoğan beyefendi bu işlere başladığında işi türkiye'de layıkıyla yapan tek adam* seneler önce hazırladığı şovunu aynı insanlara 3'üncü hatta hatta 3.5'inci kez izletmekteydi. cebimde kelimeler ne yazık ki bu şovla, hatta bu şovun 6 kez izlenecek olan haliyle bile boy ölçüşememektedir. vermeye çalıştığı mesajlar eskimiş nejat uygur ve levent kırca kalibresinde kalmıştır. güldürmek için seçtiklerinden ziyade izleyicilerini gülmeleri için nasıl uyaracağına kafa yormuş, ne kadar süre duraklarlarsa söylediği şeyin komik sanılması gerektiğini hesaplamıştır. kıyafet, dekor olarak kullandığı daktilosu, perdeli projeksiyonlu gösteri cihazı, sponsor olarak aldığı su şişeleyicisi firmanın şişesini, suyunu konu ettiği saniyeler samimiyetten uzaktır. yılmaz bey bu oyunda olmamıştır, komik olarak değil belki ama "aha bu oldu işte!" dedirtecek kadar olmuş bu görünen tek kısım bkmkadrosunun yer aldığı sıcak görüntülerdi. denmek istenen odur ki ömer faruk sorak gibi bir adama o kadar para sayıp bir de dvdsi piyasa-ya sürülmüş olan bu gösteri olmasaymış da olurmuş. yılmaz erdoğan ise içinde daha az sırıtacağı, kendisini insanları güldürmeye çalışırken izlemek zorunda kalmayacağımız projelere yelken açsaymış.
 • cinsel eğitim derslerini çok güzel anlatmaktadır. komikliği tamamına yayılmış bir şov olmakla birlikte, bir sahnesinde yılmaz erdoğan kadrosuzluktan cinsel eğitim dersi veren kimya hocasının dersi şöyle sunacağını belirtir:

  "şimdi çocuklar.. attım karıyı eve.. önce kapıda şöyle bi mızlandı.. ama kapıya kadar gelmiş, belli yollu bu. tuttum kolundan gir lan içeriye dedim.. ama karıyı görseniz var ya.. taş ha taaaaş.. yazın bunu sınavda çıkar."
 • zorla izlettiğim bütün arkadaşlarımdan "bu mu lan komik?" tepkisini aldığım oyun. ya bende bi mallık var ya da "bi cem yılmaz'a bir de komik kedi videolarına gülüyorum" diyen tek tip, sıkıcı arkadaşlarım var.