şükela:  tümü | bugün
 • 1853-1902 yılları arasınd yaşamış ingiliz işadamı.
  de beers mücevheratı kuran kişidir bu.
  ayrıca rodezya ülkesinin de isim babasıdır
 • wilbur smithin o donem afrikasinda gecen kitaplarinda yardimci oyuncu rolunde gorulur.
 • wilbur smith'in ballantyne serisi kitaplarında yer alır kendisi.
  ayrıca wilbur smith'in yazdığına göre kendisi homoseksüeldir.
 • emperyalistlik bir serbest meslek olabilir mi?

  - efendim oglumuz ne is yapiyor?
  - emperyalisttir efendim kendisi, kralice adina sagi solu yagmali.. ehem medeniyet goturuyor..
  - pek guzel pek nadide..

  elbette bir donem pirates oynamis her turk ve dunya genci bu islerin nasil yurudugunu bilir. kralice ve verecegi rutbeler, topraklar adina sagi solu yagmalamak, pardon medeniyet goturmek.. bireysellik liberalizm vs, guzel seyler..

  elbette cecil rhodes'un yasadigi donemde ingiliz imparatorlugunun neferleri korsanlik donemini geride birakmis, centilmen bir cizgiye oturmuslardi. ingilterede anglikan bir papazin oglu olarak dunyaya gelen cecil rhodes, hastaliklarla bogusmakla gecen genclik yillarinin sonunda, sansini guney afrika'da denemek uzere kara kitaya ayak basmis, burada elde ettigi basarilarla de beers elmas tekelinin ortaklarindan biri olmus, hatta kendi adina ulkeler edinmis idi. (bkz: rodeyza). ama hirsli kisiligimiz cecil icin yeterli degildi bunlar. o ingiliz irkinin en asil millet oldugundan dunyaya hakim olmasi gerektigine, boylece dunyada savaslarin sona erecegine inanmaktaydi (world federalism mi dediniz?). ve olurken mirasini bu vizyona hizmet edecek bir gizli orgute birakmistir. buna kimisi round table orgutu der, kimis oxford kabali bunlar fazla onemli degil. netice itibariyle, oldugunde dunyanin en zengin insanlarindan olan cecil rhodes'un serveti, kralicenin ve ingiliz irkinin dunya hakimiyetine hizmet etmeye adanmis bir gizli orgute birakilmistir. kendisinin vasiyetine bir goz atalim:

  "to and for the establishment, promotion and development of a secret society, the true aim and object whereof shall be for the extension of british rule throughout the world, the perfecting of a system of emigration from the united kingdom, and of colonisation by british subjects of all lands where the means of livelihood are attainable by energy, labour and enterprise, and especially the occupation by british settlers of the entire continent of africa, the holy land, the valley of the euphrates, the islands of cyprus and candia, the whole of south america, the islands of the pacific not heretofore possessed by great britain, the whole of the malay archipelago, the seaboard of china and japan, the ultimate recovery of the united states of america as an integral part of the british empire, the inauguration of a system of colonial representation in the imperial parliament which may tend to weld together the disjointed members of the empire and, finally, the foundation of so great a power as to render wars impossible and promote the best interests of humanity. "

  elbette bu orgut ingiliz imparatorlugunun bekasini saglayamadi ama yukselen abd'ye sizacak, rothschild ve rockefellerlar gibi aileleri de bunyesine katacak, cfr, bilderberg, riia gibi orgutlere zemin hazirlayacak temeli ortaya cikarmisti. elbette mikro milliyetcilik, kuresellesen dunyamizda azinlik hakimiyetine bir cozum olmayacaksa da, dunyanin yonetimine soyunan insanlari tanimakta fayda var. cecil ehodes ve olusturdugu vizyon hakkinda iyi bir kaynak olarak carroll quigley, takip edilmesi faydali yazarlardan.
 • gelmiş geçmiş en büyük sömürgecilerden biridir.

  http://en.wikipedia.org/wiki/cecil_john_rhodes
 • bizim buralarda ''emperyalik, sömürgeci vs.'' diye hakkında atılıp tutulsa da döneminin her politikacısı gibi milliyetçi ve ülkesinin çıkarlarını en önde tutan ve ilginçtir güney afrika, botswana, zimbabwe gibi ülkelerde hala çok sevilen güney afrikalı siyasetçi işadamıdır. 24 yaşında milliyetçi gazla yazdığı abuk vasiyetinden 24 yıl sonra sahip olduğu tüm malvarlığını ve topraklarını güney afrika devletine (ingiltereye de değil) bırakıp bu dünyadan göçüp gitmiştir.
 • sanılanın aksine gittiği yere medeniyetin en büyük nmetlerinden biri olan çalışma ve kalkınma hakkını taşımış bir ingiliz asildir.

  bir zamanlar afrkia'nın en müreffeh ülkelerinden bir haline getirilen rodezya'nın yerini alan zimbabwe isimli uyduruk ülke bu gün dünyanın en fakir memleketlerinden biridir.

  http://onlinelibrary.wiley.com/…r the inconvenience

  bir diğer değerli ingiliz asilzade için (bkz: sir godfrey huggins)
 • güney afrika’da elmas tüccarlığından büyük paralar kazanan, ünlü de beers firmasını kuran, zimbabve’yi ingiltere adına fetheden ve buradaki değerli madenleri sömüren, sonrasında bu ülkeye “rodezya” olarak kendi ismini veren kukla.finansörü ve kuklacısı rothschild ailesi' dir
hesabın var mı? giriş yap