şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanlarda gözlemlediğim ve beni n’oluyoruz lan diye endişelendiren bir durum. yahu bu basket atmaktan, gol atıp asist yapmaktan mutlu olma ezikliğimiz 90’larda, 2000’lerde kalmadı mı? biz ki nba all star’a oyuncu göndermiş bir ülkeyiz. şimdi 1-2 baskete, ilk 5 çıkmaya sevinmek nereden çıktı? ne ara çıtayı bu kadar aşağı indirdik tekrardan? biz ki yakın zaman öncesine kadar şampiyonlar ligi şampiyonu takımda oynayan bir yıldızı izliyorduk. tamam, aşırı adamlığından dolayı toplumun antipatisini kazanmış olabilir ama sonuçta kağıt üzerinde bir şekilde zirveyi görmüş bir ülkeyiz.

    bu gereksiz mutluluklar, sevinç gösterileri, gururlanmalar o çocuklar için de son derece olumsuz davranışlar. şu anda ikisi de neredeyse milli kahraman konumuna gelmiş durumdalar. çok trajikomik yorumlar okuyorum. henüz gelişimlerini tamamlamamış iki genç oyuncuya iyilik değil kötülük yapıyorsunuz. 2-3 sene sonra biri kayserispor’a diğeri pınar karşıyaka’ya gelirse hiçbiriniz ortalıkta gözükmeyeceksiniz. maçlarını bile izlemeyeceksiniz. amacınız tam tersi olsa da bilmeden, farkında olmadan yaptığınız bu kötülükler yanınıza kar kalacak, olan o çocuklara olacak.
  • sebebi şudur, bizim şampiyonlar liginde final oynayan ve nba'de allstar olmuş sporcularımız bunları kariyerlerinin zirve dönemlerinde yapmışlardır. yani arda turan atletico'ya gittiğinde ve o takımın önemli bi parçası olduğunda zaten türk milli takımının en önemli oyuncularından biriydi, kariyerinin zirve dönemiydi, keza mehmet okur all star olduğunda, hidayet türkoğlu nba finali oynayan takımın önemli bir parçası olduğunda da durum aynıydı. ama cengiz ünder ve cedi osman hatta bunların arasına enes ünal ve furkan korkmaz da eklenebilir, dikkat ederseniz başlığında övülürken hep çocuk yazılan tipler. tanım yapılırken bile yetenekli çocuk, yürüyedur çocuk vs. yazılır. yani çöküşe uğramış takımlarımız için geleceğe umutla bakma sebepleridir. diğer bir sebep de ülkedeki her şey dibe vurmuşken (eğitim, spor, hatta insanlık) ülkeden güzel şeylerin çıktığını da görmektir.
  • "kağıt üzerinde bir şekilde zirveyi görmüş bir ülkeyiz" denmiş. henüz erkekler furbol ve basketbolda 0 adet dünya şampiyonluğu olan bir ülkeyi zirvede görmek asıl kötülük değil mi.