şükela:  tümü | bugün
 • kings quest 5 isimli sierra adventure oyununda size e$lik eden konu$an bayku$.
 • küçükten okuduğumuz küçük lord kitabının baş karakteri.
 • atv'de yayinlanan, 8 yasindaki bir cocugun* kucuk cinli bir kiza* askini anlatan cizgifilm.

  edit: artık cine 5'te.
 • 8 yasindaysaniz ve asiksaniz hayat cok guzeeell diyen cizgi film karakteri.
 • süper çizgi filmin süper karakteri. ayrıca yozlaşan değerler, aile yapısı, toplumsal yapıdaki değişiklikler üzerine eleştirel bir bakış olarak okunabilecek olan bir çizgi film. çocuksu düşler, aşkın o saf hali, beklentisi,tükenmezliği belki de en çok 8 yaşındaki bir çocuğun gözünden anlatılabilirdi. sabah tutkum.
 • fransalarda türk televizyonu açık sabah dokuzda televizyon başına oturma sebebi... insan kendini sekiz aşında ve aşık hissediyor izlerken.
 • bi kaç gün önceki bir bölümünde büyükbabasının anlattığı hikaye ile hitap ettiği yaş aralığının sanılanın aksine oldukça geniş olduğunu kanıtlamıştır, hikayeyi anlatayım da tam olsun:

  ben kendi yolumda yürürken bir gün çok güzel bir kızla karşılaştım, ve ona bundan sonra yola birlikte devam etmeyi teklif ettim ve birlikte yürümeye başladık, yol arkadaşım ve ben hiç bir zaman yolun dümdüz olmayacağını biliyorduk, ve karşılaştığımız çukur ve tümseklerde hep birbirimize destek olduk, bir süre sonra yolumuzda bir kız çocuğu eşlik etti bize, kendi yol arkadaşını bulup onunla yürümeye başlayana dek
  sonra bir gün yol arkadaşım topallamaya başladı, ayakkabısına bir çakıl taşı girmişti, hepimiz onun ayakkabısındaki taşı çıkarmak için çok uğraştık ama bi türlü olmadı taş artık yürümesine engel olunca bir elma ağacının dibinde dinlenmeye başladı ve bana onu orda bırakmamı ve yoluma devam etmemi söyledi, başka seçeneğim olmadığı için onu orda bırakmayı kabul etmek zorunda kaldım ve yoluma benim de ayağıma bir taş girinceye kadar devam ediyorum, yol arkadaşımın yokluğunu ve desteğini o kadar çok hissediyorumki, keşke birlikte yürüdüğümüz zamanlarda ona varlığının önemini anlatsaydım diyorum

  sekiz yaşında ve aşıksanız hayat ne kadar güzel di mi?
 • gece pencereden dışarıyı izlerken öykülerini anlatışına hasta olduğum safça delikanlı. aşıktır çok fena.
 • zaman zaman stv'de yayınlandığını gördüğüm ve sırf stv'de yayınlandığı için beni yerlere yatıran çizgi film. ahlaki değerleri zirvede gezen "nur" saçan samanyolumuz bu çizgi filmde geçen "aşk" kelimelerini "dostluk" yapmış. 8 yaşında bebe aşık mı olur ulan diye mi düşündüler ne yaptılar acaba...
  işin ilginci atv'de yayınlanan versiyondaki aynı dublaj sanatçısı vermiş cedric isimli çocuğa sesini. atv'de "8 yaşındaysanız ve birine aşıksanız hayat çok güzeldir!" repliği, "8 yaşındaysanız ve birinin dostunuz olmasını istiyorsanız(?!) hayat çok güzeldir!" gibi saçma sapan bir hal almış.
  "64 yaşındaysanız ve propaganda yapacak bir tv kanalınız varsa, hayat yemyeşildir"
  ayrıca hakikaten de cedric'in aşık olduğu chan isimli kız ileride süper bişi olacak izlenimi vermektedir. (bkz: dost hayatı) (bkz: yürü be cedric)