şükela:  tümü | bugün
  • bu akşam harikalar yaratmıştır.
  • uzun yıllar bordeaux takımının kalesini korumuş, 35 yaşındaki fransız kaleci. dün itibariyle serbest kalmıştır. geçen sezon denk geldiğim bordeaux maçlarında kalede oldukça iyi işler yapıyordu. kaleci sıkıntısı çeken anadolu takımları için müthiş transfer olur. yaşı çok olmasa fabri'nin yerine beşiktaş'ta görmek isterdim.
  • galatasaray'ın yeni yedek kalecisi.

muslera'nın arkasında bekleyecek.
  • muslera'nın yedeği olarak 2017 sezonunda galatasaray'ın yedek file bekçisi olacaktır.

eray'a güvenmeye çalışmaktansa, bu arkadaşa güveniriz - daha iyi.
  • en az 1 yerli kalecinin maç kadrosunda olması zorunluluğu göz önüne alınırsa kupa maçları haricinde tribünde duracak olan kalecidir. cenk gibi iyi bir yedeği maaşının yarısını karşılayarak göndermek çok gereksiz bir hamleydi. şimdi de tribünde oturması için 35'lik dede getirdiler.

edit: evet arkadaşlar biliyorum yedek sayısı 10'a çıktı ve maç kadrosunda 12 yabancı bulunabiliyor. ancak 9-10 yabancıyla oynayan gs'nin bu kontenjanı yedek kaleci için kullanması çok olası gelmiyor bana.
  • yıllık 600 bin euro alacağı söylenen kaleci.
    35 yaşındaki bir kaleci için fazla diye düşünüyorum.
    gerçi eray denilen kalecinin 1 milyon tl aldığını da unutmamak lazım.
  • muslera'nın yedeği olarak gelmiş 35 yaşındaki kaleci. ciddi ciddi ilk 11'i hallettik kaliteli yedek transferi yapıyoruz, ağlamıyorum gözüme iyi kadro planlaması kaçtı*.
  • yedek kaleci için yaşı gayet uygundur.
    yedek kaleci yaşlı olur, tecrübeli olur. zaten çok yetenekli genç kalecin varsa bu kaleci oynamadan gelişemez ki. muslera sakat ya da cezalı olursa kendisi kaleye geçecek. ki muslera kart görebilen bi kaleci. sezonun önemli maçlarından birisine denk gelse, frikikten aşırtma yiyen eray'ı kalede görmek istemem.

maliyeti de çok uygun. eray'a güveneceğime ona güvenirim.
  • eray ve ismail gibi iki çöp yerine her türlü tercih edilesi bir kaleci.
    fransa liginde 352 maça çıkmış. 354 gol yemiş. geçen sezon bordeaux'da 3 aylık sakatlığı haricinde as kalecilik yapmış.

videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=rvdxoq3ykdq

fiyatı da bahsedilen seviyelerdeyse buyursun hoş gelsin.
    bütün sezon tek maça çıkmasa dahi allah korusun muslera'ya bişey olursa en azından ne bok yiyeceğiz şimdi diye düşünmeyiz.
    bana kalırsa ismail çipe ve eray işcan'ın da sözleşmelerini feshetmek lazım. %100 eminim ikisi de futbolu bırakır. çünkü o yeteneksizlikle değil 2.lig, 3.ligde bile oynayamaz.
  • tanım: iyi transfer

muslera oynarken kulübede oturma problemi yedek oyuncu sayısının 10'a çıkmış olmasıyla atlatılıyor. yani hem eray, hem de carrasso aynı anda kulübede bulunabilecek, böylece galatasaray kulübesinde bir yerli kaleci bulundurmuş olacak.

not: bence transfer mantıklı ve ödenen ücret makul, fakat futbol ne garip bir oyun lan. resmen adam 2.5 milyon tl veriyorsun ve "sen buralarda takıl hacı, senden pek birşey istemeyeceğiz sene boyunca" diyorsun.