şükela:  tümü | bugün soru sor
 • soğuk algınlığı, faranjit gibi durumlarda kullanılan efervesan antibiyotik.
 • doktor yazmış, bikaç ilacın yanına cefnef de eklemiş ama nah kullanırım. ben karaciğerimi şarküteriden satın almadım kardeşim. şimdiye dek gördüğüm en vahşi yan etkilere sahip manyakça bi ilaç bu.

  yan etkiler:

  bilinç kaybı
  hipertansiyon
  mide ve onikiparmak bağrsaında yara
  kan akyuvar oranında artış-azalış
  trombosit sayılarında artış azalış
  kan eozinofil sayılarında artş azalş
  hemolitik anemi
  hemoglobin düşüklüğü
  elektrolit seviyesi düşüklükleri
  çizgili kas dokusu yıkımı
  böbrek rahatsızlığı.

  bi s.kmediği kaldı dicem de takdir edersiniz ki bu yan etkiler totalde bir skişten çok çok daha fazlası. ulan boğazım ağrıyordu burnum tıkalıydı altı üstü, hardkor muameleye ne gerek vardı? neyse ki açıp baktım da ucuz kurtulduk.

  yirmili yaşlarında beybi feys renkli gözlü bi doktordu. (bkz: funny games u.s.)

  demiş oğlan, kız demiş ne kadar da haneke bi erkek.

  bunun yanında burun spreyi ve bir antibiyotik daha yazdı, nisbeten daha hafif, ilk 2 gün kullandım, baktım bünyeyi afallatıyor devam etmedim. üzerinden bir hafta geçti. şu an ne boğaz ağrısından ne de burun tıkanıklığından eser var.

  diyorlar ya sağlam adamı hasta ediyorlar, hiç de haksız değiller. leblebi gibi antibiyotik yutmayın derler, ama bu kadar kolaycı doktorlar varken aşırı ilaç tüketiminden daha çook çekeriz.
 • penisilin alerjim olduğunu belirtmeme rağmen sevgili doktorum tarafından şahsıma reçete edilen ilaç. prospektüs okuma alışkanlığım olmasa afiyetle içeceğim o olacak.
  gerçi yan etkilerini okuyunca da insanın içmek için deli olması lazım. ayrıca alerjik öksürük için antibiyotik yazılması da ayrı bir muamma. gidip eczaneye geri vermem lazım ama hiç halim yok. tabi eczane geri alır mı o da apayrı bir muamma. *