şükela:  tümü | bugün
  • python için; wxpython, tkinter`, tk, pyqt ve pyside gui toolkitleriyle uyumlu çalışabilen, chromium projesinin pythona dahil edilmiş ve modülleştirilmiş hali.
    kendisi açık kaynak olarak githupta, hazırlanmış olarak python paket kütüphanesinde bulunabilir; py2 ve 3 fark etmeksizin çalışır; pip ile kurulabilir. içinde örnekleri bulunur. google, yahoo, bing ve yandex arama motorları bot olarak algılamazlar.
    chromium projesinin 57x sürümünü kullanır. bu web'in 2016'sının son ayı olan aralığa denk gelmektedir.

    nedir bu chromium? chromium, chrome'un açık kaynak halidir. google, buna destek verir, ilk chromium'da denenir, ardından chrome'a alınır özellikler. ikisinin birbirinden hiçbir farkı yoktur. chromium, developerlar için görünse de son kullanıcıya da hitap etmektedir; uyarı oranları, arzular biraz daha arkaplana alınmıştır; google ise güvenlikten dolayı chrome'a her türlü uyarıyı eklemeyi dert bilmiştir. öyle işte.

    kendisi, wxpython'a bindirmiş halde py2exe'yle derlendiği zaman, anasının adıyla, babasının tapusuyla dll istemektedir; lakin python'a emanet her türlü çalışır. en son 150 küsür dll'yi ararken cinnet geçirdiğimi hatırlıyorum; şimdi ise firefox'tan böyle bir iyilik bekliyoruz bakalım.