şükela:  tümü | bugün
  • bunca yıllık farenjitim, ben böyle ilaç görmedim arkadaş. mucizenin diğer adı adeta. tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
  • eşantiyonları en bi güzel olan ilaç. böyle deri kaplama defterler, cici bici samuray kılıklı kalemlikler, en son bi çerçevesi gördüm gazete kağıtlarını kıvırıp kıvırıp rulo haline getirip birleştirmişler ince ince süper olmuş.
    sefdinir içerir. sefindirir.
  • geniş spektrumlu semisentetik bir sefalosporin olan sefdinir içermektedir.
  • kriptik tonsillitte penislin e alternatif olmuş mucize ilaçtır. bilim ilaç üretir. fiyatı bir miktar tuzlu olmakla beraber 5 yıl sonraki akibeti augmentin in aynısıdır.
  • boğaz enfeksiyonları tedavisinde rakibi augmentin ve muadillerine karşı en önemli avantajı doğal boğaz florasını etkilemeyişi olan sefalosporin grubu ilaç.

şu an için muadili yoktur.
  • ziyadesiyle gereksiz fazla kullanıldığını gördüğüm ilaç. piyasadaki en pahalı antibiyotiklerden ama çerez gibi yazılıyor. antibiyotik direnci açısından allah sonumuz hayır etsin.
  • olası yan etkiler kısmı korku filmi senaryosu gibi olan farenjit ilacı.

- ellerin, ayakların, bileklerin, yüzün ve dudakların şişmesi ya da ağzın ve ya boğazın nefes almayı engelleyecek şekilde şişmesi
    - karın ağrısı ve ateşle beraber ciddi, inatçı ve kanlı olabilen ishal
    - barsak düğümlenmesi, üst sindirim kanalı kanaması (nasıl ya!!)
    - kalp yetmezliği, kalp krizi (yok artık), göğüs ağrısı
    - astım alevlenmesi
    - karaciğer iltihabı
    - akut böbrek yetmezliği
    - ateş, deride iğne başı şeklinde kırmızılık ve morarmalar
    - bilinç kaybı
    - çizgili kas dokusu yıkımı

ulan öksürüğü geçircem diye öldürecek şerefsiz. prospektüse "farenjitseniz gidin köprüden atlayın" yazsalar çok daha iyi olurdu.
  • beni bir günde ayağa kaldırmışlığı var bunun.
    tatil falan yolculuk tabi kendimize dikkat etmiyoruz. üşüttüğümü biliyordum ama iki gün herhangi bir şey olmadan geçirdim. geçen sabah uyandığımda boğazım deliler gibi ağrırken vucudum tamamen ağrılar içinde bir halde uyandım.

bu soğuk alındıktan bir kaç gün sonra sizi hasta etmesi ayrı bir fantazi sanırım.
    neyse konuya dönecek olursam dün itibariyle üç öğün içtim ve bugün sabah ne boğaz ağrısı ne baska bir ağrım olmadan uyandım.
    ha tavsiye ediyor muyum asla. ilaç konusunda kuyruğu titretene kadar direnen asiliğim mevcut.
    faranjit boğaz ağrısı için etkili. 300mg olması da beni tek çeken yanı oldu. doktor tavsiyeli için siz yinede. sonra bana ekşimeyin.
  • fiyatı an itibari ile 44 liradır.

kriptik tonsillit için özellikle "iğne" yerine önerilen, çok yararlı bir antibiyotik. 3.türden antibiyotik mi ne diyolla buna ayrıca.

lakin; kriptik tonsillit ya da muadili level durum dışında standart bademcik iltihabında kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • şu an 84 tl bakınız.

(bkz: sefdinir) antibiyotiktir. *