şükela:  tümü | bugün
  • ıpsos morı’nin yaptığı bir araştırma imiş. 2017 cehalet endeksi açıklanmış, türkiye 9. sırada yer almış. "araştırmaya katılanlara ülkelerindeki “cinayet oranı, intihar oranı, terörizm, sağlıklı yaşam, cep telefonu sahipliği, facebook üyeliği, aşılama oranı, müslüman oranı” gibi sorular soruldu. tüm bunlara verilen sorular, halkın ülkesindeki olaylar hakkında ne kadar farkında olduğunu gösteriyor."muş.

haber lnik'i.

şimdi buradaki cehaletin sebebi açık. millet bilmiyor değil, doğru habere ulaşamıyor. bu da yandaş medya ve ilelebet muhalefet medyanın bize kattığı bir "değer".

allah belanı versin türk medyası.
  • medyascope hariç de lan

neyse böyle arada sırada aile yanına gittiğimde farkediyorum ben bu ayrımı onlar tv izliyor. konuşurdan bi olaydan örnek veriyorum bakıyorum haberleri yok. artık o kadar haberleri yok ki örnek vermeden konuşuyorum.
  • bir sonra ki araştırmalarda daha da gerileyeceğimizi düşündüğüm endekstir. bilgi toplumu olmak için önce bilgi çeşitliliği ve özgür bilgi kanallarının olması gerekiyor ve biz bu yönde pek iyi değiliz. doğru bilgiye ulaşmak çok zor, görüşünüz ne olursa olsun tarafsız bilgiye ulaşamıyorsunuz, bazı bilgilere hiç ulaşamıyorsunuz. hal böyle iken listede gerilememiz gayet olağan.