şükela:  tümü | bugün soru sor
 • atanamadığı için intihar eden gencecik bir öğretmenin ardından dile getirilen sevinç nidasıdır..

  tamamı da şu şekilde;
  "atanamayan 500 bin öğretmen var. kimse intihar etmiyor dini imanı allah korkusu olanlar. demekki ateist deist miş bu bayan gittiği yerde cehennemdir tabi allah bilir ama görünen köyde klavuz istemz yani. bir de cehape nin bir oyu daha azaldı :)"

  bakın bu zihniyet için söylenebilecek tek bir şey yoktur.. bu zihniyetin hak ettiğinin ne olduğu da ortadadır.. ha bu arada, twitter'da bu twitine tepki gösteren herkese de o biçim hakaret etmeye devam etmektedir bu hesabı kullanan şahıs.. hala gelip, böyle bi' twit yok-bunlar montaj falan diyen ahlaksızlara duyurulur..

  edit: göremeyenler için yeni link..

  edit 2: silene kadar dursun yine de; twitin orjinali..

  edit 3: ilgili twitin altında daha onlarca hakareti var bu hesabı kullanan şahsın, ülkedeki milyonlarca insana hitaben söylediği.. illaki burada hukuka hakim birileri vardır. çok rica edeceğim halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve/veya varsa başka suç unsurları nedir bunları belirtsinler. ayrıca bu kişiye nasıl dava açılabilir bunun dilekçesini oluştursunlar.. ben de buradan yayınlayayım.. hesabın kullanıcısının kim olduğu ortaya çıkarılsın böylece..

  toplumun belli bir kesimine yönelik hakaretlere ve aşağılamalara birkaç örnek;

  foto 1 twitter link 1

  "iş mi yok gitsin markette çalışsın pazarda limon satsın cana kıymak nedir yaa. işte din yok allah korkusu yok ateist cehape nesli !!"

  ..

  foto 2 twitter link 2

  "ana hoyanet partisi cehapeye oy verenler müslüman olsa o partiye oy vermezlerdi pkk fetö dhkpc ile koyun koyuna olan bir siyasi hareket in dini imanı yoktur ateisttir deisttir nokta"

  edit 5: geçmişte de yaşanan benzer acılar;

  (bkz: atamasi yapilmayan ogretmenin intihar etmesi)
  (bkz: 8 yildir atanamayan ogretmenin canina kiymasi)
 • sözün bittiği yer maalesef. bu kadar mı ayrıştırıldık? cehape zihniyeti sizleri bu kadar mı yaraladı?
 • böyle aklı izanı bulunmayan kişilerin söylemlerini çok da şeyyapmamak lazım
  (bkz: gerizekalı)
  (bkz: yazık)
 • sözün değil, insanlığın bittiği yerdir. eğitimin bittiği yerdir. türkiye'nin bittiği yerdir.

  bir insanın ölümünü bile kazanç haline döndürme peşinde ulan bir can gidiyor can nasıl bu kadar duygusuz olabiliyorlar.
 • ana haberde rezil edilmesi gereken kisidir. yazik...
 • bunu söyleyenin ölmesi gerekirken, gencecik eğitimli bir vatandaşımız canını yitirdi. adaletin bu mu diye sormayacağım, adaletin tam da bu dünya.
 • aşağılık birinin yine ölünün arkasından konuşması.

  utanma duygusunu ülkeden soyutlayanlara lanet olsun.
 • gerizekali bir sikmabasin sicmigi. bir kere de sasirtin çomar surusu. iste bu problemlerin kaynagi hep hoşgörü paradoksu:

  "less well known is the paradox of tolerance: unlimited tolerance must lead to the disappearance of tolerance. ıf we extend unlimited tolerance even to those who are intolerant, if we are not prepared to defend a tolerant society against the onslaught of the intolerant, then the tolerant will be destroyed, and tolerance with them."

  diyor ki; sinirsiz hosgoru eninde sonunda toleransin yok olmasina sebebiyet verir. hosgorusuze elini verirsen gotunu kaptirirsin, kendi hosgorulu toplumunu da bu ite kopuga yem edersin. ayni turkiye'de akp'nin yaptıgı ve onlarin 16 senelik yardakcilarin izledigi tutum gibi.

  baska bir ifadeyle hosgorusuzlerin, cahillerin ve onlarin bu isteklerine/politikalarina canak tutanlarin argumanlari hep fikir ozgurlugu, magduriyet vb. dir. hosgorulu bir toplumun temel sarti bu hosgorusuz, cahil, irkci, cinsiyetci kesime karsi hosgorusuz olmaktir. ornegin seriatcilarin degirmenine su tasiyan nuray mert gibiler icin cumhuriyet gazetesi karar alinca hemen fikir ozgurlugu, farkli sesler bik bik diye konusan guruhu goz onune getirin iste onlar bilip bilmeden bu hosgorusuzluge ortam hazirlamaktadirlar.
 • ya gerçek olamaz troll hesaptır. biraz inceledim, 24 saat aralıksız 5 dakikada bir tweet falan atıyor şahıs. beyin fakiri olma konusunda doruklarda.
 • seviyesiz, ahlaksız ve utanmaz köktendinci zihniyetin mahsülü bir çirkefliktir. alışamıyorum, alışmayacağım.