şükela:  tümü | bugün
  • arabalari kaybetme yetenegine sahip iluzyonist araclar.. (bkz: david copperfield)
  • cazip.. zappa'nin muzigi en iyi ornektir.. guzel degil ama cekici. (bkz: frank zappa)
  • guzel degil ama cekici : bi numara yok ama napalim.. (bkz: cem yilmaz espirilerini deforme edip kullanmak)
  • cinsel yonden cazibeli olan, kendisi ile devamli sivi payla$ma hissi uyandiran.
  • (bkz: imdat çekici)
  • tir dorselerinin onune ko$ulan modern zamanlar beygiri. ornek olarak (bkz: volvo f 12)
  • fizikte / matematikte: bir dinamik sistemde sistemin ulasma gayretinde oldugu hal. bu hal faz uzayinda bir noktaya veya egriye karsilik gelebilir. uc cesit cekici vardir:

1. noktasal cekici (point attractor)
    2. periyodik cekici (periodic atractor)
    3. tuhaf cekici (strange attractor)
  • süreklilik ve tutarlılık arzeden her şey çekici.
    varolan, yaşayan ve değişen bir şey'in değişmeyen yönleri çekici kılıyo onu.
    hiç değişmemekse yaşamamaya delalettir ve çekiciliği geçicidir.

(bkz: ben olmak)
  • sonsuza kadar devam edecek bir döngünün parçası. diğer parçası da, park yapılmaz işaretinin önüne bitmek bilmez ısrarla park eden ısrarkeş araç sahipleri. bulunduğum yer gayrettepe habitatına hakim olduğundan, saat başı çekilen araçları ve araç sahibinin geri geldikten sonra deli tavuk gibi çırpınmasını büyük keyifle izliyorum. haftalardır tek bir düzelme bile yok. evrim kolay gerçekleşmiyor sanırım. bir sonraki nesilde, park yapılmaz işaretinin önüne dörtlüleri yakıp giden insan olmayacağını düşünüyorum. lan bu insan biraz hızlı öğrense ve hatalarında ısrara devam etmese, şu an 300 sene sonrasının teknolojisini kullanıyorduk. hatta cumartesileri işe gelmeyor, robortlara iş yaptırıyorduk. olmadı. fosil yakıtını bile aşamamış bir türden, park yapılmaz tabelası önüne park etmemesini söylemek bir ütopya olsa gerek.

aha başka bir araç daha kurbanlık koyun gibi park etti. avımız, yavaşça tuzağa yaklaştı. güvende olduğuna emin oldu ve dörtlüleri yaktı. ama gayrettepe trafik'in 50 metre ilerisinde olduğunun farkında değil ve kapıyı açtı... (national geographic tonlamasıyla okunursa güzel oleyo)