şükela:  tümü | bugün
  • güzellik bir pastaysa, bu pastanın en büyük dilimidir.
  • sahibinin sürekli "tatar mısın?" sorusunu duymasına sebebiyet veren göz. ne yazık ki sahibi hayatının kalan kısmında "japon" lakabını taşımakla yükümlü hale gelecektir. daha da ilginci ailede başka çekik gözlü yoksa "acaba?" sorusu akıllara takılır. bir de üstüne gözsüz derler ki ben en çok ona bozuluyorum arkadaş. azıcık küçük, çekik diye neden üvey evlat muamelesi görmek zorundayım ben? sonunda kütüğe tokyo yazdırıcam kafam rahat eder hiç değilse.
  • özellikle de narin yüzlü kadınlarda çok ama çok etkileyici, çekici duran göz tipi. bazı erkekler adeta fetişi oluyor bunun.

not: eyeliner ile uzuun bir kuyruk çekilip yukarı çekilmeye çalışılmış yuvarlak göz sahibi klasik yurdum kızları, sizden bahsetmiyorum:(
  • benim de sahip olduğumu iddia ettikleri göz tipi. halbuki ben kesinlikle kabul etmiyorum. minik gözlerim olabilir, ama kesinlikle çekik değiller kardeş, sinir olurum çekik gözlü olduğumu söyleyenlere.
  • (bkz: çekik göt)
  • kızlara +5 güzellik , erkeklere +5 "olum bunların hepsi birbirine benziyo la ehehe" katan göz şekli.
  • tatarların çoğunluğundan dolayı sürekli "eskişehirli misin?" sorularına maruz bırakan göz tipidir.
  • (bkz: kedi gözü)
  • ekmek kesme tahtasını bile çok çekici bir forma sokabilir.
  • buzul çağlarında, soğuk ve buzullardaki ışık yansımaları nedeniyle insanların gözlerinin ortama adapte olmak için çekik şekilde evrimleştiği düşünülmektedir.