şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ütopya dedikleri bu olsa gerek diye düşünürdüm, sonra bi aralar gastelerde çıktı "sabancı çekirdeksiz karpuz yaptı" diye. her nedense bi türlü ulaşamadım henüz kendisine, bizim buralara mı uğramıyodur nedir. bi keresinde gecenin bilmemkaçında bi pankartta gördüm sanki yazıyı anadolu yakası'nda ama nerde olduğunu bile hatırlayamam şimdi.
    allah'ın akmerkez macro'sunda olmiycak da nerde olucak bu ulan?!
    bilen varsa bi haber etsin allah rızası için.
  • sapeksa tarafından nova f1 adı ile uretilen meyve. yıllar once yemistim gayet basarılıydı.
  • olması ile beraber karpuz tüketim hızının 2-3 kat artacağını tahmin ettiğim icat.
  • regl olmayan kadın.
  • çekirdekleri sevgili ya da anne tarafindan çıkartılıp sunulan karpuzdur olsa olsa efendim.
  • nesnelerin tanrı tarafından tasarlanıp vucuda getirilmiş dogal halini bozmaya, ve de her ne şekilde becerebilecekse daha iyisini yapabilecegine inanan insanoglunun beyhude cabalarından biridir..
    zira, cekirdeksiz karpuz neyin olmaz. kıçıma benzer.
    lakin bu cumleyi kimse olmadık yerlere cekiştirmesin, eli buz gibi gotu karpuz gibi bir insan değilim, elleşmeyin, yalnızca karpuz ruhundan anlayan yazarlardan birisiyim, turk çiftçisinin haklarını savunuyorum, böyle de vatansever, bilinçli bir insanım. köylü yüzüklerin efendisidir.
  • bi zamanlar üçer beşer girdi bunlar bizim eve.. güzeldi, tadında sanki az biraz değişiklik var gibiydi ama benim gibi çekirdek düşmanı + üşengeç bi herife bal gibi gelmişti tabi lüp lüp..
  • jerry seinfeld kisisinin komedi gosterisinde inceledigi bir karpuz cesidi. insanlar aidsden kanserden olurken ne cesit bir bilim adaminin kendini karpuza adayacagini sorgular, burdan da bilim adamlarinin karakteristik ozellikleri ile ilgili cikarimlarda bulunur. kisisel iddasi, bu adamlarin karpuzu topraktan tabagi ile birlikte dilimlenmis ve yenmeye hazir bir sekilde cikarmayi becerene kadar durmayacaklaridir. "aids, kanser, insanlar oluyor, evet. ama sen bilir misin yere dusen islak bir karpuz cekirdegini almak nasil da imkansizdir?"
  • denizli'de kipa'da bulduğum, normal karpuza göre az biraz pahalı olmasına rağmen denemek için aldığım, olağan üstü güzel de bir tadı olan karpuzun en güzel hali.

içinden bir tanecik olgunlaşmış çekirdek çıkyor.