şükela:  tümü | bugün
 • tarafların boşanma ya da boşanmanın mali sonuçlarında anlaşmaya varamamaları halinde ya da 1 yılını doldurmayan evliliklerde söz konusu olmaktadır.
  taraflar iddialarını ispat etmekle yükümlüdür. boşanma davalarında en önemli delil tanık/şahit delilidir. tanıkların yakın akraba olması, yaşının küçük olması tanıklıklarının kabul edilmeyeceği anlamına gelmez. önemli olan tanık beyanlarını değerlendirecek olan hakimin kanaatidir.
 • almadığım gibi, hakkındaki sorulara cevap da vermeyeceğim dava.

  gelip derdinizi döküp rehabilite olup sonra gidip adamla barışıyorsunuz. tabii ki barışın allah mutlu etsin de, dostlarınız ya da terapistinizle konuşmanız gerekenleri gelip avukata anlatıyorsunuz, olan bizim ömre oluyor.

  çekişmeli boşanma soranlara blok+spam+yergi.

  tşk.
 • evlere şenlik dava türüdür.

  kaynanası ne demiş, kocası hangi seks pozisyonlarından hoşlanırmış, pasaklı eltisi kaç günde bir çamaşır yıkarmış, görümcesinin kocası o paraları nasıl kazanmış...

  kadının vücudunda ne kadar kıl varmış, kaç ayda bir ağda yaptırırmış, kayınçosu kimlerin kızlarını eve atmış, bacanak kumarda kaç para kaybetmiş de kaynana ses etmemiş...

  bunların hepsini, bir cumartesi gecesi saat 10'da açılan telefonda dinleme ihtimaliniz var.

  ciddiyim.
 • yan delilleri asliye cezada açılan hakaret, tehtid, eşi darp hatta özel hayatın gizliliğini ihlal davalarıdır. birde onlarca tanık beyanlarını eleştirir dilekçeler.
 • mal paylaşımı vs gibi sorunlar harici taraflardan birinin yok ben boşanmak istemiyorum diye ağlaması sonucu açılacak olan dava türü.
  sanki hakimin umrunda, elbet boşayacak. sizin ağlıyor olmanız sonucu değiştirecek değil. niye hayatı karşınızdaki kişiye zindan etmek için uğraşıp duruyorsunuz? biraz haysiyeti olan insan boşanmak isteyenin yanında zorla durmaz zaten.
  anlaşmalı efendi gibi boşanın işte.
 • yarın itibariyle ilk duruşmama girecek olduğum boşanma türü. süreç sıkıntılı, özellikler erkekseniz ve çocuğunuz varsa, ki erkeğim çocuğum var, tadından yenmemekte. adeta bütün dünya bir olmuş sizi toprağın altına sokmak ister gibi bir duygu, tabi sadece bu değil daha niceleri niceleri.

  aklınıza takılan birşey olursa sevgili yazarlar, hiç çekinmeden yeşile tık. zaten boka batmış olan ruh durumunuzu, daha bir bok çukuruna itina ile sürüklerim. kızmayın maalesef gerçek bu.

  dit: ilk celse cok sacma sapan gecti bes dakika surdu surmedi. suratımıza bakmadı hakim bey haşmetlileri ve türk hukuk sistemi yine tokadını attı. 30 ocak 2019 a ertelendi. hakim bey hazretleri evimden kıyafetlerimi alma talebimi bile red etti :) komik.
 • nedense çekişmeli boşalma diye okuduğum başlık. hahahahahahaha:):):)
 • kendi siktiriboktan esprisine gülen, aklı fikri sikinde olan andavalların ne demeye uğradığını merak ettiğim başlığa konu olan talihsiz bir boşanma şekli.
 • allah erkeklere de kadınlara da sabır versin dediğim hadise. kafayı sıyıran arkadaşlarım oldu bu yüzden.