şükela:  tümü | bugün soru sor
  • trendlerde zirveye çıkmış m.o.b şarkısı.

favori kısmım uzi'nin versü.
  • fazla iyi olan parça. buralar değerlenecek :)

vio ...
  • yağmur altında gece vakti güneş gözlükle dans eden gençlerin yer aldığı klibi bulunan parça. parça fena değil yalnız klibi gülmekten izleyemedim, o nasıl özenti hareketler, polis bunların peşindeymiş de kaçmışlar falan eheh.
  • ölmeden önce adamlar daha önce yapmışlardı zaten.

edit: link patlaktı düzeltildi, uyarı için(bkz: conservator) teşekkürler.
  • izlediğim klipler arasında en komik ik 5'e girer rahatlıkla. yalnız altyapı ve vokaller acayip hoşuma gitti. şimdi yüksek ihtimalle benim cahilliğimdendir ama ben bu şarkıdaki isimleri garip sesler çıkartan tepki dışında daha önce dinlemedim. ama bu şarkıda beni nefret ettiğim tepki bile tırmalamadı. motive'nin verse müthiş olmuş. misha ve ismini bilmediğim kadın vokal harika. ama öze dönüp bakılacaksa tamamen amerikan özentisi olmuş yapılan iş.
  • tepki'nin yaptığı iş çok değerli. hiç bilinmeyen yetenekli rapçileri piyasaya çıkarmaya çalışıyor. ve bu işi iyi yapıyor. ama bunu yaparken geleneklerden taviz verdiği için diğer rapçiler tarafından sevilmiyor.
    nedir bunlar?
    orkun ışıtmak, enes batur, burak oyunda gibi büyük youtuberlara afedersiniz ama "yalakalık" yapıyor.
  • şarkı da klip de gerçekten kaliteli. tepki zaten üstüne koya koya ilerliyor. en kaliteli klipleri çekenlerde başa oynar ancak biraz underrated kalmaktaydı. bu parça ile işler değişecek gibi duruyor.

hayır benim anlamadığım gece neden güneş gözlüğü takmışlar diyen kişiler. arkadaşlar bu bir kurgu. gerçek değil. bunun farkındasınız değil mi ? siz matrix izlerken de gece neden gözlük takıyorlar diye mi izliyorsunuz. bihter öldüğünde cenaze namazına falan gidenlerden misiniz anlamadım. yine demiş ki polis peşindeymişmiş. türkiye'de polis kimsenin peşine düşmüyor mu onu da anlamadım. norveç falan mı olduk? yol ortasından operasyon ile palet mi kaldırıyor bizim polislerimiz sadece. eleştiri yaparken de biraz düşünüp yapmak lazım.neyse.

bence en gaz verse tepki'ninki. en duygusal olan ise son verse. parçadaki iki favori kısım.

rap müthiş bir ivme yakaladı şu sıralar ve bu adamlar baya bir katkıda bulunmuşlar bu şarkı ile. bu kaliteyi devam ettirecekler gibi de duruyor.

tanım: türkçe rap adına yapılmış sağlam bir parça.
  • çukur'a soundtrack yapmak diye bir sektör varmış meğersem. "sözlere çukur kelimesi koyalım, yarın bir gün diziye sataruk" diye düşünmek ne kadar da çirkin ya.
  • türkiyede yükselen tek şeyin dolar olmadığını göstermiştir bize
  • motive'nin girdiği kısımda zirveye ulaşılıyor kanımca.