şükela:  tümü | bugün soru sor
 • foolish kazanova ile sarsıldık (ki kendisini de ilk kez zaga da dinlemiştim) sanırım yıkacak vuruşu bu yapacak parça bu.
 • sözlerini ajdar anıkın yazdığından kuşkulanıyorum zira böyle yaratıcı bir güfte mümkün değil başkasından çıkmaz.
 • ayse hatun önal isimli zat-ı muhteremin icra ettiği nadide bir şarkı olmakla birlikte söz konusu eser kendisinin 13 yaşından bu zamana kadar almış olduğu çeşitli müzik eğitimlerinin oluşturduğu büyük bir birikimin bir sentezi olarak biz müzikseverlere sunulmuştur. bu eşsiz eser, "kırcan mı belimi" dizesiyle güzel anadolumuzun tarihsel motiflerini betimlerken diğer bir anlam yüklü ifade olan "ayılık var senin hamurunda" dizesi de sanatçımızın çevre bilinciyle doğru orantılı olarak içindeki hayvan sevgisini biz hayranlarıyla paylaşımıdır; son olarak politik bir tepkiyi imalı olarak empoze etmeye çalışan potansiyel sanat güneşimiz, "çeksene elini" diyerek yıllardır ülkemizi idare ettikleri halde hala türkiye'yi bir türlü düze çıkaramayan polikacılarımıza üstü kapalı tepkisini göstermiştir. bu anlamlı beste ve güfteyi sanat tarihimize altın harflerle kazıyan müzik dehasına ekşi sözlük vasıtasıyla şükranlarımı sunmak istiyorum*...
 • dinlerken düşündüren parça
 • ayşe hanımın bu şarkıyı söylerken "tenimi" kelimesini nasıl söylediğine dikkat çekmek isterim. ingilizce this,that,the der gibi dilini dişlerinin arasına almaktadır kendisi. evet.
 • 13 yasından beri müzikle ugrasan ayse bacının sanırım feyz aldıgı sarkı olarak kuturdet beni rutubet ortaya konulabilir.pek de şık olur entellektüel bir hava da yakalanır kanımca.

  ayrietten tınısal tad da hatırlatma babında:

  (bkz: gaydiriguppah cemile)
  (bkz: belgin doruk)
  (bkz: la havle vela kuvvete)

  hitap edilen karater içün:

  (bkz: ayi gordum allah amentu billah)
  (bkz: ayi sevdigi yavrusunu hirpalar)
  (bkz: ayi taklidi yapan erkekler)
  (bkz: ayi yaman hayvandir ayi)
  (bkz: ayidan dost kadindan post olmaz)
 • groove armadanın i see you baby şarkısının birebir kopyası gibi bir girişe sahip olan, devamında da "orayt dont taç mi" kısmını anımsatan "çeksene elini" bölümüyle bana o şarkıdan ciddi alıntılar yapıldığını hissettiren şarkı.
 • magandalara, her önüne gelen kadına tacizde bulunabilmeleri için cesaret veren sorumsuz bir hemcins işi daha. son derece sersem şarkılardan birinin bir dizesi.
 • sözleri şu şekildedir*:

  zordur yol beklemek erken yorar insanı
  iyiyim desen de ele verir gözlerin seni
  özlemişsin besbelli tenimi
  unutamadığın her halinden belli
  özledin mi diye sorsana bir bana.. nerdee?
  ama ayılık var senin hamurunda
  önümüzdeki 10 yıl unutamazsın sen beni daha
  özlemişsin besbelli tenimi

  sarılmandan belli kırıcan mı belimi?
  çok canım acıdı, çeksene elini
 • tribal altyapısı olan bir parçadır kendisi aynı zamanda.. dub'ını dj tarkan'ın çalması da muhtemeldir.. dalga konusu olması kesin de olsa altyapı açısından bence gayet başarılı bir şarkıdır..