şükela:  tümü | bugün
 • bir gazeteci-yazar
 • cumhuriyet gazetesinde de yazan araştırmacı yazar...
 • beyoglu gazetesi'ni mehmet guc'le birlikte 15 temmuz itibariyle hayata gecirecek gazeteci
 • onun için kürt, alevi ve diğer tüm azınlıklar ve onların yaşadığı problemler çok önemlidir.

  çıldırtıcı sakinliği en büyük silahıdır. bağırdığını gören olmuşsa gerçekten sınırları zorlanmış demektir. ama ondan sonra olacaklar için kimse teminat veremez.

  gazetecilik konusunda ununu elemiş ve uygun yere asmıştır.

  anıları dinlenesi insandır...
  yanında iki duble rakısı olursa daha da bir hoş olur...
 • 12 haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde emek, demokrasi ve özgürlük bloku adaylarını destekleyecek gazeteci.
 • katılmadığım yerleri de olsa, şu röportajda söyledikleri iyi okunmalı, dikkate alınmalıdır:

  http://jiyan.org/…huriyet’te-gazetecilik-yapilirdi/
 • başlık kısmında arattığım zaman isminin yanında 7 entry yazısının belirmesine çok şaşırdığım yazar.. dini bir vecibe misali tanım ibadetimi eda ettim elhamdülillah.. yazık ki değeri anlaşılmamış bir gazeteci/yazardır..
 • cumhuriyet gazetesi pazar eki yayın yönetmeni ayşe yıldırım ile evlenmiş! şişli belediye başkanı mustafa sarıgül'ün kıydığı nikahta avukat fikret ilkiz ve emekli büyükelçi yalım eralp şahitlik yapmış.

  kaynak: http://www.medyatava.com/haber.asp?id=91968
 • demokrat bir gazeteci. diğer diyebileceklerim denmiş, ben de babası kemal başlangıç'ın büyük sirklerle 40-50 yıl dünyayı dolaşmış bir vahşi hayvan terbiyecisi olduğunu söyleyeyim bari.
 • hayri kozakçıoğlu'nun bugünkü intiharı sonrasında hürriyet gazetesine verdiği demeçle kendisini de "öldü" sayabiliriz artık. celal başlangıç'ı nasıl bilirdiniz diye soran olursa "iyi bilirdik ama yanılmışız" diye cevaplarız.

  90'ların en karanlık adamı kozakçıoğlu'yla ilgili anlattığı anılardan öğreniyoruz ki kozakçoğlu'yla “yazılmamak kaydıyla” çok özel görüşmeleri olmuş; ohal valisi ona özel açıklamalar yapmış ve celal başlangıç, o kutsal meslek ilkeleri gereği bunları yazmamış! başlangıç sadece bunları değil, açıklanması durumunda türkiye'yi sallayacak olan kozakçıoğlu'nun kürtlerle ilgili "özgürlükçü" fikirlerini de yazmamış! kürt köylülerine yapılan en ağır işkenceleri haberleştirmeden önce kozakçıoğlu'nun huzuruna "bunu haber yapacağım, bir açıklamanız var mı?" diyerek icazet almaya çıkmış ve hazret'in açıklamalarına kanıp haberin güya köylülere zararı dokunur diyerek yine yazmamış.

  ee işi yazmak olan başlangıç, bu kadar yazmadıktan sonra ödülünü de almış kozakçıoğlu'ndan. bir trafik kazasında yaralanınca, ohal valisinin emriyle kalkan askeri uçak sayesinde hayatı kurtulmuş. zaten gazetecimiz valisine o kadar minnattar ki onun "basının pkk lehine haber yaptığı "şeklindeki ithamlarının kozakçıoğlu'nun gerçek düşünceleri olmadığından da emin. ve son olarak, bu kadar anısından bahsettikten sonra merhuma "toprağı bol olsun" demekten de kendini alamıyor gazetecimiz.

  23 yıl süren ohal süresince bu ülkenin insanlarına yaşatılan vahşetin, katliamların, faili meçhullerin, bok yedirmelerin, zorunlu göçlerin, köy boşaltmalarının en başta gelen sorumlusuna "toprağı bol olsun" diyen bir gazeteciye ne denebilir ki? "iyi bilirdik ama yanılmışız"