şükela:  tümü | bugün
  • ilk gördüğümde bana fallout 'u hatırlatan post-apocalyptic eğitim yuvası. şehirden ve güzel olan herşeyden uzak olması insanları yıldırsa da bir süre sonra insanın beynin sünger kıvamına gelmesi ile sevilen yer. cbütf de doğru düzgün hiç bir şey yoktur. okuldaki insanların genel uğraşı eğitim gördükleri binanın arkasında yükselen gökdeleni izleyerek "acaba bize yetişir mi diye" iç geçirmek, okulun önündeki dozerler ve doğa şartları yüzünden dağılmış parke taşlı yolsa volta atmak, okulun muhtelif yerlerine tüneyip çay, kahve içmek ve hailyle ders çalışmaktır. öğrenciler sosyal ihtiyaçlarını okulun arkasında bulunan ve çamurlu bir yamaçtaki keçi yolundan gidilen huzurevinin kafeteryasında giderirler. kafeterya özellikle türk kahvesi ve sürekli beş milyon bozdurmak isteyen yaşlı teyzeleri ile ünlüdür. fakültede herhangi bir klüb aktivitesinden bahsetmek mümkün değil ne yazık ki. okulun öğrencilerini çoğu izmirden gelip gitmektedir. bu kişiler olabildiğince az vakitlerini okulda geçirmek isterler. geri dönüşü otostopla yapmak mümkündür. görülüp gezilmeden tercih edilmemesi gerekilen yerdir. uzun lafın kısası eğer aklınızda çimlerin üzerinde yayılıp ders çalışılan üniversite hayatı varsa unutmayın cbütf 'de buna en yakın şey izmir-istanbul anayolundaki şeritler arasındaki yeşillendirilmiş alanda oturup sağınızdan solunuzdan yük kamyonları size su sıçratırken, egsoz koklamaktır.
  • bir hastane inşaatını 10 kusur senede bitiremeyenlerin yonettiği fakülte görünümlü yüksek lise. bari yeni yönetim bi el atsa da şu işe gariban öğrenciler adam gibi hastane görseler...

zorunlu edit: yeni yönetim hastane inşaatına kaynak ayıracağına iso kalite belgesi işleriyle uğraşmakta. hastanede zaman zaman alkol ve steril spanç bile bulunmazken devlet hastanesi mantığında kalite macerası peşinde koşmaktalar. kalite eğitimi verirlerken de intern ve stajerleri kütüphaneden kovulup hastanedeki tüm tıp dışı personelle çaylı börekli toplantılar yapıyorlar. başhekim/dekan/yönetim bu kurumun asıl amacının doktor yetiştirmek olduğunu unutmuşlar herhalde...
  • prof.lar
    doç.lar
    yard. doçlar.
    uzmanlar
    asistanlar
    kediler
    sümüklü böcekler
    internler... şeklinde hiyerarşinin hüküm sürdüğü hastanesi de vardır bu fakültenin
  • burayı kazanan öğrencilerin yüzde 99 u daha önceden burayı görmediği için tercih etmiştir tek avantajı izmir e olan yakınlığıdır ancak bi noktadan sonra izmir de tat vermemektedir çok yağmurlu bi günde okulda mahsur kalma ihtimali yüksektir çünkü okulun her yanı kazılmıştır
  • hastanesinde insanları hırsızlara karşı uyarırken "hırsızlığa sebebiyet vermemek için lütfen cep telefonlarınızı ve cüzdanlarınızı sık sık kontrol ediniz" şeklinde bir cümleyle beni benden almıştır
  • güzel hiç bir yanı olmayan, varlık felsefesi yaptıran lise birimi.
  • bu okulun turkmsic ekibi, 10-13 mayısta ayvalık'ta uluslararası cybh kongresi düzenliyor. ayvalık'a kaç zamandır gitmiyorum. kongrenin konusu da cazip. hevesimi kursağımda bırakansa katılımın 150 euro olması, bulunduğum şehirden izmir'e uçup, oradan otobüsle balıkesir'e gitmek zorunda olmak ve tüm masrafların, yol harçlığımın falan birleşince asgari ücreti geçmesi. oha diyerek selam ediyorum. ama katılabilecek olan varsa; http://www2.bayar.edu.tr/galen/eng/index.html
  • hali içler acısı olan bir yüksek liseden kaliteli bina-çevre-ekipmana sahip modern bir hastaneye 5-6 senede evrilmiş (evet resmen evrildi) fakülte. büyük illeri puanı tutmayan ama ucundan da olsa oralarda yaşamak isteyenler için (izmir) iyi tercihlerden birisi haline geldi şu durumda. tabi adındaki tıp kelimesi olayı iyi bir tercihten çıkarıyor, o ayrı.
  • ege tıbba giremeyenlerin favori fakültesi.