• bu adam referandumdan önce iyi parti icin devlet aklının yeni hamlesi diyordu ve tek adamlık rejimi için rte yi devlet aklının kandırdığını, bu oylama sonucunda rte nin kaybedeceğini ve devlet aklının kurduğu akşener ve ona yardım eden kılıçdaroğlu'nun başa geçip tek adam yetkisiyle ülkeyi fabrika ayarlarına dondurecegini iddia ediyordu.

sonuç: rte ikinci tura bile kalmadan ilk turda seçimi aldı ve tek adam oldu agdhdjsn.

sonra bu adam devlet aklı müthiş b planı hazırlamış biz görememiş erdoğan tek adam olacak agir sıcacak halk tüm sorumluyu rte ilan edecek falan diye çevirdi ama yemezler. böyle bir adam işte. amk zaten seçimin 2 ihtimali var ikisine de bir şeyler karalayip ben demiştim demek nasıl bir kafanın ürünü?
  • hiç bir derinliği olmayan, sadece mantık yürütmeye dayalı bilgi kırıntılarıyla, komplo sever milletimize analiz diye uydurma söylemler pazarlayan gazeteci.
  • iyi parti kuruldugunda 959494 yıllık devlet aklı artık rte nin gitmesine karar verip karşısına kadın bir aday çıkardı artık akp nin oyları bölünecek, devlet bahceli rte yi bitirmek için bilerek ittifak yaptı seçim zamanı satabilir. alttan alta bahceli akşeneri destekliyor devlet aklı çok derin planlar yaptı ülkeyi rte den kurtaracak diye aylarca kafa sikti.

sonunda rte c.b seçimlerini ilk turda kazandı. akşener chp desteğiyle barajı zor geçen vasat bir parti oldu. bahçeli rte ye can verdi sayesinde rte iktidarda kaldı.

tamam dedik bundan sonra yazmaz herhalde. çok iddialı konusuyordu insan içine çıkacak hali kalmadı dedik utanmadan çıkıp devlet aklı bizim gördüğümüzden çok daha derin planlar yapmış biz anlamamışız devlet aklı rte yi tek başına iktidar yaptı kendi kendini bitirmesini bekleyecek diye kıvırdı.

he yavrum he. türkiyede hakikaten her şey olabilirsiniz ama rezil olamazsınız. hala da çıkıp analiz kasıyor. tam bir şarlatan kendisi.

tek amacı komplo teorileri ile dikkat çekip kitap satmak. takip etmeyin.
  • çayı kahveleri hazırladıysanız başlıyoruz arkadaşlar

1. bugün tüm dünyada öne çıkan, çok önemli bir akım var. eşcinsellik

2. 50 60 yıl önce bu kadar gün yüzünde olmayan bu olgu bugün neden bu kadar göz önünde? bunun için biraz geçmişe gitmemiz ve ingiliz devlet aklının dünyanın tek hakimi olduğu dönemlere bakmamız gerek

3. east india company ismini hiç duymuş muydunuz? eğer duymamışsanız yazımızın devamında şok edici bağlantıları göreceksiniz. şimdilik bu şirketin ismini bir kenara yazalım. çayımızı kahvemizi hazırlayalım çünkü ingiliz devlet aklının derin tarihine giriyoruz.

4. kahvelerimiz hazırsa, hollandalılardan alınan east india company de neden hiç kadın olmadığı sorusu aklınıza geldi mi?

5. işte tüm dünyanın ticaret yollarını kontrol eden bu devasa şirketin içinde erkekler tüm gün ne yapıyorlardı peki?

6. şimdi bu soruyu bir kenarda bırakalım ve chatham house'da neden dışarıya hiç bilgi sızmadığını soralım.

7. işte yüzyıllardır geleneklerini devam ettirmiş olan east india gibi, günümüzde bunun yerini alan chatham house'da da tüm gün bir arada olan bir sürü erkek ne yapıyordu da hiçbir bilgi dışarıya sızmıyordu?

8. kahvelerimiz hazırsa söylüyorum. çünkü chatham house'da bir sürü erkek birbiriyle seks yapıyordu.

9. ingiliz devlet aklı bunu o kadar önemsemişti ki, dışarıya bilgi sızmaması için yüzyıllardır süregelen gizliliğin önemi propagandasını pompalamıştı.

10. bir sürü erkek chatham house'da bir araya geliyor, kürsüye biri çıkıp fantezilerini paylaşıyor ve diğerlerinin de bu fantezilere ortak olmayı denediği toplu ayinler düzenliyordu

11. işte tam bu noktada günümüze geliyoruz. ingilitere devlet kanalı bu konuya kayıtsız kalamazdı çünkü pratikte east india'dan beri ingiltereyi ve dolayısıyla bbc yi yöneten ingilzi devlet aklıydı

12. dışarıya bilgi sızdığında büyük skandal olmaması adına eşcinselliği normalleştirmek için gizli bir plan devreye sokuldu. sovyetlerin yıkılmasıyla ingiltere için bunu yapmak artık kaçınılmaz hale gelmişti.

13. demir lady nin bu dönemdeki sözlerini hatırlıyoruz. "artık yeni bir düşman yaratmalı ve bunu yanısıra chatham house da gizlilikle, zor şartlarda işini yürütenleri bu zulümden kurtarmalıyız"

14. ilginçtir demir lady nin bu konuşmayı yaptığı yer neresi derseniz. bingo!! chatham house. yani east india'nın günümüzdeki temsilcisi

15. şimdi kahvelerimizi hazırladıysak çok önemli bağlantıları söylüyorum. tam da bu demeçten sonra her yerde olduğu gibi bbcde de hareketlenmeler başlamıştı.

16. ve en sonunda on yıl beklemek zorunda kalsalar da 2000'li yıllarda bbc de bir çocuk programı yayına başlıyordu.

17. bu programın adı teletubbies'ti. ve ne ilginçtir ki başroldeki karakterin adı tinky winky olup eşcinsellerin evrensel rengi olan mor rengiydeydi.

18. tüm bunlar yeter mi, tabi ki yetmezdi. devlet aklı işini garantiye almalıydı. bu sebeple tüm teletubbies karakterleri cinsiyetsiz olarak gösteriliyor ve chatham house'daki sosyal çevrenin bir benzeri çocuklara daha 5 6 yaşındayken aşılanıp normalleştiriliyordu.

19. işte o programa özenerek chatham house'un türkiye ayağını temsil eden kim dersiniz? bingo!!! sözlükte tam da teletabi nickini almış bir kullanıcı. tesadüfe bakın. bu nick ile chatham house'un emirlerine tabi olduğunu adeta dünyaya ilan ediyordu.

20. işte o kullanıcının, biz bugün ingiliz devlet aklının yüzyılalrdır süregelen planlarını sergiledikten sonra bizi sözlükte alaya almasını şimdi anlayabiliyorsunuz.
  • (bkz: evet arkadaşlar)

devlet aklı deyip duruyor. bir de dış akıl var işte bunlar savaş halinde imiş. o devlet aklı yıllar önce niyeyse erdoğan'ın önünü açmış şimdi de devlet bahçeli eliyle tasfiye etmeye vs çalışıyormuş. bahçeli'nin bir yerlerin siyasetteki uzantısı olduğu anlaşılır da bu yüce devlet aklı neden rte'ye yürü demiş zamanında enteresan.

(bkz: biz bunları flood'larımızda yazdık)
  • 2000 yıldır sadece kendi içlerinde evlilik yapan devlet aklı masalıyla güzel takipçi yaptı. twitter'ın en popüler konusu olan devlet aklı, milli derin devlet masalları ile araştırmacı gazeteci nasıl olunuyor anlamıyorum. tam olarak hayrullah mahmud'un ultra türkler konseptinden ekmek yiyor.
  • büyük yalancı.
    ekolünü tahmin etmek zor değil. utanmaz.
  • akp için tehlike arz eden kim varsa altını oymaya çalışan bir arkadaş.

nasıl bir menfaati var bilmiyorum ama ajandasının ne olduğu da çok belli.
  • bir tweetinde şunları yazmış;

"zaten arap baharı’ndan yıllar önce abd dışişleri bakanı condolleza rice “ortadoğu’da türkiye dahil olmak üzere 22 ülkenin sınırı değişecek” diyerek yaşananların sinyalini çok önceden vermiştir."

https://twitter.com/…rov/status/1118968149691576322

şu condoleezza rice'ın şu sözünü orjinal yazısında gösterecek bir kişi yoktur arkadaş. yahu kadının böyle bir sözü yok. eğer varsa orjinal metni, yazısını bir gösterin de ikna olalım. niyeti bu olabilir fakat şu şekliyle rice'ın hiçbir yazısı olmamıştır; evet olmamıştır.

erol mütercimler de sık sık referans veriyor bu sözlere. erol mütercimler gibi laf söylememin haddine olmadığı bir kişi bile. vallahi yazık. celal eren çelik özelinde değil bu yazdıklarım ama o da aynı hatayı yapınca belirtmek istedim.

tekrar ediyorum, bu sözün rice'ın yazdığı bir metinde olduğunu ya da rice'ın bunu söylediğini kanıtlayan olursa özür dileyip entryimi düzelteceğim; ama yok.

yazının orjinali aşağıda;

https://www.washingtonpost.com/…5acd/?noredirect=on

celal bey ne kadar iyi bir analist olursa olsun, eğer bu şekilde hatalar yaparsa güvenilirliği azalır. bunu kendisinin kitabını okuyan birisi olarak söylüyorum.

daha dikkatli olmalı.
  • yarım doğru en büyük yalandır. ekrem imamoğlu ile ilgili ortaya attığı iddia fos çıkmış:

https://odatv.com/…inin-kurucusu-mu-09121953_m.html

kimi, neyi takip ediyorsanız edin. ama mutlaka sorgulayın ve başka kaynaklarla kontrol edin.
hesabın var mı? giriş yap