7769 entry daha
  • (bkz: herbokolog)
    bakmayın jeolog ünvanına, onun her şey hakkında söyleyecek bir sözü vardır.
    şimdi de yoğurt hakkında ezber bozmuş.

adam dünyada alanında bilinen bir jeologtur, eyvallah ama formasyonu bambaşka olsa da yoğurdun tarihini de tarih bilimini de onu da şunu da herkesten daha iyi bildiğine inanmış şımarık bir burjuvadır. öyle bir şımarıklık ki saçmaladığı konunun dünya genelinde itibar görmüş uzmanı gidip "ben bu konunun uzmanıyım, söylediğin yanlış" dese, hatta bilimsel çalışmalarını gösterse, yetmedi nobel ödülünü de masaya koysa yine ikna edemezsiniz bu ihtiyar bebeyi. o her şeye kadir olan ulu bilim 'adamı'dır. en doğru eğitimi o almış, en iyi entelektüel birikime o sahiptir.

muhalif olduğu iddiasındaki insanların bu adamı fanatizm derecesinde savunuyor olması ise apayrı bir saçmalık. ülkenin yandaşı da muhalifi de doğrusuna yanlışına bakmaksızın tuttuğu takımın bayrağını sallıyor sadece. fatih altaylı parlatmaya devam ettikçe, hayranları da her söylediğini alkışladıkça şengör hocanın sayıklamaları gündem olmaya devam eder.
  • yurtdışında bir konferansta, "i love you i love you, do yo love me yes i do" diyerek, ümit besen üzerinden, tüm dünyanın ısınımsal küre dalgalı boş alanlarının enerjisinin tavernalı mekanik boardinglerine öyle bir sokmuş ki, ülkem adına gururlandım ve ayağa kalktım ama konuyu anlamadım.

överim ben sadece. öğrenme kaygım yoktur. celal hocam bir nimettir. millet marsa roket atıyor, biz hala ramazan davulları. bu kafayla asla ilerlenmez. çok acayip gelişmeliyiz kocaman olmaıyız dev gibi büsbüyük. bi bakan, "üfff ülkeye bak süper" demeli. bu da eğitimle olur yaaani. neyle olacağıdı başka?

not: celal hocam'ın değerini bilmeliyiz. bilmeyelim, salalım gitsin denmemeli, ayıp. yağ gibi ingilizce konuşuyor adam bea. helal.
  • 2 gün önceki program içerisinden tek bir cümleyi, instagram'daki haber (!) siteleri, bol bol etkileşim almak için hızlıca paylaşmaya başladılar. kaos+beğeni+yorum=bol etkileşim tabi, onlar da kendi ekmeklerindeler...
    ayrıca iskitler'in kökeni hakkında süren tartışmalar bir yana bıraksak da, okul kitaplarımız onları türk sayıyor diye, halkımız yorumlarda onları tartışmasız türk kabul etmişler. üzülerek bir ek bilgi vereyim: hazar denizli'nin doğusundan çin'in kuzeyine kadar olan her atlı bozkır göçebesi "türk" değildir, neyse...
    celal şengör'ün her programında en az bir kez yaptığı köşeli yorumlarından birisi üzerinde halkça tepinmeye gerek yok. videoda o kısmı duyduğum zaman "yoğurdu kimin bulduğunun ne önemi var, gereksiz" diye düşünmüştüm. etkileşim bağımlısı sitelerin bunun üzerinde tepinmeye başladığını görünce de şaşırdım. neyse, tek bir kişinin bir lafına bu kadar takılmayın; harcadığınız enerjinize değmez...
hesabın var mı? giriş yap