şükela:  tümü | bugün
3717 entry daha
 • türkiye'de bu adamın seviyesini anlayabilecek bir toplum hatta bırakın toplumu herhangi bir akademik oluşum olmasınından dolayı kendi öz vatanında değeri anlaşılamayan ve başta kendi alanı olan jeoloji sonra tarih daha sonra astrofizik, biyoloji, astronomi ve coğrafya bilgisiyle ve seviyeleri farklı olmasıyla beraber 10'a yakın bildiği dillerle abd, rusya, avrupa ve almanya'nın bilimler akademisine üye olmasıyla, 1826 bilimsel makale yayınlamasıyla, ülkenin ulusal bir gurur kaynağı olması gerektiği yerde en çok eleştiriyi kendi ülkesinin dünyadan bir haber halkından yiyen bilim adamı. bu donanımda bir bilim insanına bir avrupa ülkesi sahip olsaydı adamın hayatını ve çalışmalarını gelecek nesillere ders olarak okullarda anlatırlardı, bizde ise adamı anlamayan anlamadığı için adama saldıran, 21. yüzyılda hala dini inancı ile ilgili konuşan, "ama o jeolog, nasıl olur da başka bir konuda fikir beyan edebilir?" diye soran milyonlarca insan var, işte bu yüzden bu adam bu ülkeye fazla.

  bildiği diller ile alakalı entry --> (bkz: #94780272)

  ödülleri :

  - 1984 londra jeoloji cemiyeti, başkanlık ödülü
  - 1986 tübitak, bilim ödülü
  - 1988 neuchâtel üniversitesi fen fakültesi, şeref bilim doktoru (docteur ès sciences honoris causa)
  - 1991 kültür bakanlığı, bilgi çağı ödülü
  - 1994 fransız fizik cemiyeti ve école normale supérieure vakfı, rammal madalyası
  - 1998 collège de france madalyası
  - 1999 londra jeoloji cemiyeti, bigsby madalyası
  - 2010 guztav-steinman madalyası
 • asperger sendromuna sahip bilim adamı. kendi dalında çok iyi, hatta dünyaca ünlü bir profesör. ancak asperger sendromundan dolayı yüksek iq'suna rağmen eq'su çoğunluk gibi değil. bu yüzden yaptığı bazı açıklamalar bana saçma ya da mantıksız gelmiyor. bilgili bir adamdır, fikirleri ve düşünceleri kıymetlidir, kendi bakış açınızı genişletir, ufkunuzu açar ama polemiğe girilmez. "öyle olabilir" denilir ve devam edilir.

  siz hiç sheldon cooper ile tartışıp kazanan ya da bir fikrinden vazgeçirebilen birisini gördünüz mü?*
 • olm siz mal misiniz mal taklidi mi yapiyorsunuz? adam itu'de profesor, haberturk'u adamin üzerine zimmetlemişler, isterse haftanin 7 günü canli yayin yapar. ve bu durum 10 yildir bu şekilde. bunlar cikmis "celal şengor'un degeri bilinmedi" diyor. sanki kendi halinde amator konferanslar veren, gormezden gelinmiş birisi.
5 entry daha