6884 entry daha
  • benim liseme torpille girmiştir, üniye torpille gitmiştir, aspergeri yoktur, onu caka satmak için uydurur, popülistin önde gidenidir. felsefe, tarih konusunda geri kafalıdır ve entelektüel birikimi 0 dır.
  • şu gün itibariyle türk gençleri tarafından en çok sevilen türklere* baksak kesinlikle ilk 3'te yeri var. inanılmaz bir sevgi ve saygı var kendisine. dindarından ateistine kadar birçok genç celal şengör'ü seviyor. sevmese de büyük saygı duyuyor, kendisine örnek alıyor.
  • iyi konuşuyor, hoş konuşuyor da her çok konuşan gibi tutarsızlıklarla dolu. mesela geçen gün yaşanan "sen carl sagan'ı siktir et" mevzusu.

kendisi genel olarak carl sagan'ı pek beğenmiyor, en azından ben öyle anladım. gerçi zaten kimseyi beğenmiyor. beğenmeyebilir, problem değil. fakat bundan bir ay önce, katıldığı her programda "bilimi, sıradan insanların anlayabileceği hale getiren bir sınıf olmalı. bunlar, karmaşık şeyleri alıp siyasetçilere ve halka basit bir dil ile anlatmalı" diyordu. hatta bazı programlarda iyice coşarak ülkedeki en büyük sorunlardan birinin bu olduğunu da iddia etmişti. söyledikleri doğru olabilir, ben kendisini bu konuda eleştirecek kadar yetkin değilim. fakat bir ay önce çok gerekli olduğunu söylediği bir işi senelerce yapmış adama da "siktir et şimdi onu" demezsin. bu çok büyük bir tutarsızlıktır.

bugün eğer bilim bu kadar popülerleştiyse, burada carl sagan'ın etkisini görmezden gelemezsiniz. bu adam bilimin basitleştirilip halka anlatılmasını sağlayan en önemli figürlerden birisidir. bu halkın celal şengör'ü sevme nedeninin, erdoğan'ı sevme nedeniyle aynı olduğunu düşünmeye başlıyorum. celal şengör çoğu zaman erdoğan'ın biraz daha eğitim almışı gibi davranıyor. azarlamak, aşağılamak, beğenmemek falan bilemiyorum yani. o konumdaki bir insandan daha olgun bir tutum bekliyor insan. tabii bu sadece sagan'a karşı takındığı bir tavır değil. celal şengör ne yazık ki bu dünyada sadece kendisi ve kankalarının gerçekten bilimle uğraştığını sanıyor.

bilgisiyle, kariyeriyle ilgili herhangi bir yorumum yok. belli ki işinde en iyilerden birisi. fakat bilimle uğraşan insanlar kendi alanlarının dışına çıktıkları zaman kontrolü tamamen kaybedebiliyorlar. aynısını aziz sancar'da da gördük, adam neredeyse 73 nüfuslu köye ödül vermeye gidecekti. bir diğer örnek de celal şengör'ün ekürisi ilber ortaylı mesela.
  • bari bu adama boklamayın. çeşitsiniz harbi
  • dinlemeyi en sevdiğim adamların başında gelen bilgi yuvası hoca.

yalnız bir şeyi anlatırken kendine göre basic olan bilgileri biz de biliyormuşuz gibi konuşması insanda derin bir cehalet duygusu uyandırmakta.

- biliyorsunuz jak jö beğjan'ın babası ispanyol bi tüccardı.

diyo mesela, o kim amk? diyemiyon haliyle * sırıtarak dinliyoruz.
  • türkiye'nin zeka ortalamasına ciddi katkılar sunan bir bilim adamı, gerçek aydın. elimizde az sayıda örneği bulunan dehalardan biri.
  • carl sagan’ı siktiret dediği programı izlemedim ama komik olmayan bu lafa kahkalarla güldüklerini görünce onu dalga konusu yaptıklarını düşünüyorum. etrafındakilere dikkat etsin gaza gelmesin
  • mahallede, sokakta büyümemenin etkileri bunlar. ağzından çıkan lafın nerelere gideceğini düşünememek, gelişmemiş empati duygusu vs vs. hepsi var bu adamda. severiz ayrı.
  • bugün doğum günüdür, kutlu olsun. ömrü uzun ve sağlıklı olsun.
  • bugün zat-ı şahanelerinin doğum günüdür. bu özel gününde uzun yıllardır çalışma arkadaşı, yaklaşık üç senedir evinden çıkmayan, 80 küsur yaşındaki dan mckenzie kendisini ziyaret etmek için istanbul'a gelmiştir.

ömrün uzun olsun sevgili celal!
889 entry daha
hesabın var mı? giriş yap