şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'dir. normalde evrensel değerlerle bu derece zıt bir etik anlayışı olan hiç kimse bilim camiası içerisinde kabul görmez dünyada.
 • türkiye dışında her ülkedir. dünyanın her yeri celali kabul eder.
 • adamın cv sine bakıp öyle konuşmak lazım zannımca. lisansını bile doğru düzgün bitiremeyen tipler celal şengörü eleştirmeye kalkmıyorlar mı ayar oluyorum. seversin sevmezsin, görüşlerine katılırsın katılmazsın ama doğru düzgün kitap okumayan bir toplum olarak 10-15 tane kitap yazan, yüzlerce makalesi olan bir adama saygı duymak zorundasın.

  (bkz: celal şengör'ün cv'si)
 • adam bilgisini zekat olarak verse burada ingiliz dükü gibi dolaşacak yazar beyanıdır.

  siklenilmemesi gerekir.
 • hiçbir bilim camiasının kabul etmeyeceği biriymiş.

  rusya bilimler akademisi üyeliği, abd ulusal bilimler akademisi üyeliği* herhalde sayılmıyor bu kategoride.
 • bilim dünyasında kabul görmez dedigin adamin cv'sine bak bir de nerelerde kabul görmüş öğren sonra konuş. böyle bedavadan sallamak kolay. siyasi fikirlerini begenmeyebilirsiniz ki haklısınız zira aşırı militarist. ama adamin bilimsel yönüne laf söylerken dikkat etmek lazim dil yakar.
 • tamam, üslûbu çok sert ama bu, onun yaptıklarını göz ardı etmez. dünyanın dahi sayılı bilim insanlarındandır.
  ekşici yazarların eleştirmesiyle değeri düşmez.
 • ulan 15-20 kitap yazdı diye adamı övenler olmuş.

  adnan oktar'ın yazdığı kitap sayısı, celal şengör'den aşağı kalmıyordur.

  bu arkadaşların ne kadar bilgin olduğu sizin bilgisizliğinizle alakalı. hiçbir şey bilmeyen adama tabii ki aydın, arif gelir.

  dünya'nın çok gerisinde kalmışlar, yahya kemal beyatlı şiirleri gibi geçmişe özlem kokuyorlar. geleceğe baktıkları bile yok o ekürinin.

  ne yazık ki bu gibi adamlara kaldık. (bkz: murat bardakçı) (bkz: ilber ortaylı)

  edit: biraz daha net yazmak istiyorum. hayatında bir tane kitap açıp okumamış, bildiği her şeyi instagram'da "her gün 1 yeni bilgi" minvalinde sayfalardan öğrenmiş insanlar için efsane. doğru söylüyorsunuz.
 • - cumhurbaşkanı'nın üniversite diploması sahibi olup olmadığının belli olmadığı bir ülkedir.

  - celal hoca'nın özgeçmişini görse, yarısını anlamak için "bu neymiş ki" diyerek saatlerce internette dolanacak insanların yaşadığı ülkedir.

  - alanında mücevher gibi parlayan bir bilim insanına sahip olan, şanslı bir ülkedir.

  interstellar filmi ile ilgili başlığa yazmamıştım çünkü yazılabilecek bir kelam yok. hoca doğru söylemiş, aksini iddia edenler de en basit tabirle cahildir. cahille de tartışılmaz... ama bu adama bok atmayın. celal hoca'nın iş yaparken alnından akan terde sizin sahip olduğunuzdan daha yüksek iq vardır. haddinizi bilin, başkasına havlayın.