şükela:  tümü | bugün
  • evrim ağacı youtube kanalında depremler hakkında konuşan celal'in sarfettiği söz.

3. dakikanın 30. saniyesinde.
    video

edit: ilk vukuatı değilmiş daha önce de değişik üslüpla cahili yapıştırmış ecevit'e :d

30. saniyesinde.
    video 2
  • carl sagan 'a da şarlatan diyen celal şengörü çok da ciddiye almamak lazım.
  • ecevit’e sadece bir konu da cahil demiştir. “büsbütün her konuda karacahil” dememiştir. linç etmenize gerek yok.
  • edit2: şimdi özelden saldıran celal şengör aşıklarına toplu bir cevap hakkımı kullanıyorum.

demişsiniz ki senin çapın ne adam prof yazmışsınız. arkadaşım bülent ecevit gibi bir adama zır cahil diyen profesör, isterse bilim dünyasına insanlık için büyük bir şey armağan etsin benim gözümde çapsızdır.

bir diğeri ise celal şengör’ü araştırmamı ve onun gibi 20 tane adam olsa bu ülkenin değişeceğini falan söylemiş. doğrudur haklıdır değişecektir lafım yok. ama gel gör ki bu ülkenin değerlerine bir nevi hakaret etmesini meşru kılmıyor, bunuda buraya not olarak bırakayım.
    bakın arkadaşlar ecevit başarılı veya başarısız olmuş olabilir siyaset sahnesinde fakat şunu unutmayın ki onun döneminde ki konjonktürde hiç bir siyasetçinin sağ veya sol görüşlü farketmiyor, hiç kimsenin bir başarısı yok. rahmetli ecevit büyük siyasetçiydi ve bu ülkenin yetiştirdiği ender ve renkli insanlardan biriydi. bu düşünce ortak görüştür. eğer taraflı bakarsanız kimine iyi gelen kimine kötü gelir. aşağıda vermiş olduğum bkz bir eleştiridir. celal şengör’ün akademik hayatı ve şahsiyetiyle ilgili hiç bir sorunum yoktur.

fakat yine de ecevit’e etmiş olduğu bu sözü kabullenmiyorum.

(bkz: celal şengör kim amk)

edit: primatın birisi bana özelden “sen kimsin ki celal şengör’e kimsin diyorsun. çapın ne ?” diye zırvalamış.

ecevit’e zır cahil diyen çapsızdan çok daha geniş çapım var.

hoşt, sana burdan kemik çıkmaz.
  • yaslandikca sacmalayarak kendilerinden bahsettirme furyasina katilan kisinin soylemi.
  • kurduğu cümlenin tam hali "kilowatt ile watt arasındaki farkı dahi bilmeyen bir zır cahildi bu konuda" şeklindedir. ve gayet haklıdır.
  • celal şengör'ün en büyük problemi hayatı boyunca bal kaymak yaşadığı için empati yoksunu birisi olmasıdır. bunu asperger sendromuna(?) bağlıyorlar ama öyle olduğunu hiç zannetmiyorum. zorluk çekmeden, el bebek gül bebek bir hayat yaşadığı için kendisinden başka herkesi "cahil, aptal veya zırcahil" olarak görebiliyor.
    adam kendi ilgi alanları dışında kalan her şeyi önemsiz, eğitiminin olduğu konular hakkında bilgisi olmayan herkesi de cahil olarak görüyor.
    yani kendisinin bu mantığıyla yürürsek; celal şengör, bilgisayar kullanmasını bilmeyen, gütsün diye iki koyun versen koyunlarla birlikte kaybolacak "zırcahilin" tekidir diyebiliriz. hatta örneği şöyle genişletebiliriz;
    celal şengör'den mermi analizi
    sözlükte başlığı bile açıldı; (bkz: celal şengör'ün camına gelen mermiyi analiz etmesi)
    yani gördük ki senin kastettiğin tipte bir "zırcahilliğin" dayanılmaz çekiciliğine mikrofon görünce sen de karşı koyamıyorsun değil mi, tonton bilim insanımız.
    ha yine de kendisini severiz ama ona buna zırcahil yaftası yapıştırma sebebi tamamen yukarıda yazdıklarımdan kaynaklıdır diye düşünüyorum.
  • "... bu konuda" şeklinde bitiriyor cümleyi. herkes jeofizik alanında bilgi sahibi olmak zorunda değil. şurayı okuyanların da tamamına yakını bu konuda zırcahildir..
  • abimiz hülya avşardan öğrenmiş bu taktiği herhalde o da ne zaman gündemden düşse saçma bir şey söyler gündeme gelmeye çalışırdı.
  • ecevit'in değerini azaltmadığı gibi celal' in de değerini sıfırın altına düşürür.

edit: herhangi bir insan herhangi bir konu hakkında bir şey bilmiyor olabilir. ama bu sana o insana "zırcahil" deme hakkını vermez. celal için haklı diyen "zırcahiller" bunu bilsinler.