şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

50000'den fazla kitap barındıran kütüphane. kitapların hemen hemen hepsi yabacı dillerde yazılmış orjinal kitaplar.

bilim insanı ile çakma entel arasındaki farkı gösterir.

--- spoiler ---
  • aynı zamanda videoyla güldürmüştür.

'marksizm var, nazizm var. bütün bu zırvalıklar bir arada duruyorlar'.
  • şuradan görülecek kütüphanedir. videonun çoğunun sohbet olacağını sanıyorken tüm video boyunca gez gez bitiremediler. hocamız birkaç tane kulağa küpe olacak nasihat de etmiştir.
  • "bu kütüphane eyvallah. peki benim evdeki ne oluyor lan?" sorusunu solduran başlıktır efendim. kitap, bilgi arsızı bir insansanız, izlemeyeniz. hasetinizden çatlayabilirsiniz.
  • bizzat gormus oldugum muazzam kutuphanedir. ayrica bir adet dinozor yumurtasi fosili de var kendisinin.
  • türkiye'nin en çok kitaba sahip olmayan ama en kaliteli ve değerli kitaplara sahip olan kişisel kütüphanesidir.

en çok kitaba sahip kişisel kütüphane zafer toprak'a aittir. 120 binden fazladır.
  • hani bazı aklı evvellerin balon dediği şu bilimadamının kütüphanesi mi?

hani ona laf atan ergenlerin yedi sülalesinin toplamının okuduğu kitaptan fazla kitap barındıran kütüphanesi olan şu profesörün kütüphanesi mi?

hani trollük olsun diye başlık açan sığırların okuduğu lisemsi sözde üniversite kütüphanelerinden fazla kitabın bulunduğu kütüphane mi?

evet bir alman kanalının yaptığı röportajda arkaplan olarak görüp hayran kaldığım kütüphane.
  • --- spoiler ---

... şimdi felsefe dediğim zaman burada zırva felsefe yoktur. marx falan yoktur. bilim felsefesi bunlar...
    --- spoiler ---

ahahhahaha canım hocam ya yine en dar açıdan çakmış solcu tayfaya.

ne güzel anlatıyor başta "ben buradan pek çıkmam, çıktım mı ya itü'ye ya konser salonu veya operaya giderim" diye. ben de böyle bir insan olmayı, böyle bir hayat yaşamayı ne çok isterdim :)

edit: devamında diyor ki; "burada adnan* hocanın bi kitabı var... bu rafın adı doğa bilimleri ve zırvalıklar. insanlara bunları da anlatmak lazım. " ahahha müthiş adam ya.
  • kütüphane uzmanlığı olan jeolojiden, mitolojiye, lugatlardan filozofiye kadar geniş bir alandan oluşuyor, atlaslar zaten ayrı bir mevzu.

bunlar yanında katıldığı programlardaki konuşması, tevazu ve alçakgönüllülüğü de eklemek lazım. böyle insanlar ülkede ne yazık ki çok azlar ama iyi ki varlar...
  • şengör'ün muhtemel bir kitap fetisi var, koleksiyon yapıyor; ama şöyle bir gerçek var ki türkiye'de yaşayıp araştırmacı olan insanların kitap satın almaya bir yerde eli mahkum; çünkü gelişmiş batı ülkelerinde bin çeşit kütüphane imkanı ve internet üzerinden çalışmalar rahatça yürütülebiliniyor. dolayısıyla oralarda yaşayıp evde kitap biriktirmek sadece zevk için olabilir.

hesabın var mı? giriş yap