şükela:  tümü | bugün
83 entry daha
  • videoyu izlemeden gelip buradan saydıranların videoyu izlemelerini tavsiye ediyorum. hatta videonun kısa olduğu öncesi ve sonrasının daha uzun tutulması gerektiği görüşündeyim.

ama derdimiz adamı gömmekse birşeyleri izlemeye gerek yok. yukarıdaki girdilerde durumu anlatmaya çalışan da olmuş ama nasılsa üst üste söven sayısı artacağı için o açıklamalar da güme gidip yeni gelenlerde sövmeye devam edecek ve domino etkisi devam edecektir.

arada belki videoyu izleyen bir iki kişi çıkar kim bilir.
  • celal şengör kim mk
  • (bkz: teşbihte hata olmaz)
    bir diğer teşbih örneği şöyledir:
    arızalı bir otomobile kasko yapılmaz. burdan hareketle sigortası kalıcı hastalığından sonra başlatılmış biri malulen emekli olamaz. yani zaten arızalı insan olarak değerlendirilir.
    şimdi ben arızalı insan tabiri ile hakaret etmiş olmadım anladınız mı sayın bilal beyefendiler.
    bilalce de bilmiyorsunuzdur da neyse.
  • şengör hocayı tanıdıkça sevmeye başlıyorum. fizikle ilgili naçizane bildiğim birkaç şeyi harf sektirmeden anlattı. hocam bi de kelime-i şehadet nolur :))
  • programı izlemesem (ki an itibariyle reklam arasında) inanır ve küfür edebilirdim.

lakin program boyu hawking’i övdü kendisi. hatta hawking hakkında bir köşe yazısında saçmalayan havuz medya yazarı haşmet babaoğlu için “kim bu adam ya? ne diyor böyle!” falan dedi.
  • bu sözü, kültürsüz ve bedeniyle gurur duyan birisinden duysaydım, normal karşılayabilirdim. ama, entelektüel birikime sahip bir akademisyenden duymayı, midem kaldırmıyor.
  • (bkz: beyin terk)
  • celal şengör'ün sözlerinin ne için dikkate alındığını anlayamadığım paylaşım.

prof. dr. jeolog celal şengör adlı kişi 12 eylül dönemindeki işkenceleri gayet insani bulduğunu söylemişti radikal gazetesi'nden armağan çağlayan'a verdiği bir röportajında. prof. dr. jeolog celal şengör 12 eylül darbesi ve o dönemde yapılan işkenceleri savunmuş, insan dışkısının yedirilmesinin bile suç olmadığını söylemişti ve dışkı için "ben bal gibi yerim." demişti.

şimdi zevzek bir insanın dediklerini kâle almanın ve tartışmanın ne gereği var ki?
  • celal hoca bunu tam olarak ne amaçla söylemiştir bilemiyorum, tam konuşmayı henüz izleme fırsatım olmadı ama şurada da hawking hakkında bir iki kelam ediyor kendisi ve bunlara bakarak pejoratif bir amaçla söylemediğini düşünüyorum.
  • (bkz: timeturk)

makasla, cımbızla servis et. fazla da şeyetmemek lazım.
91 entry daha