şükela:  tümü | bugün
 • resmi gazete'de bugün çıkarılan cezanın kaldırılması kararı ile salıverilen, hüküm süresinin adil olup olmadığı günümüzün bozuk adalet şartlarında merak uyandıran kişi.

  suçu sadece; kasten adam öldürmek ve ruhsatsız silah taşımak.

  bir de üstüne yalnızca üç kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs etmiş.

  27 yıl 12 ay 45 gün hapis cezasının iptal edilme sebebi de, adli tıp kurumu'nun verdiği sürekli hastalık, sakatlık ve kocama durumu.

  enteresan.
 • sabah resmi gazetede başlığı görünce celal topkara'nın gazeteci falan olduğunu düşündüm. gazeteler cezanın kaldırılması kararını cumhurbaşkanından af diye haber geçmişler.

  kasten öldürme şikayete tabi olmayan kamu adına devlet tarafından soruşturulup cezası verilen bir suçtur. cumhurbaşkanı bir hükümlüye özel af çıkarırken bu kişinin işlediği suçlar göz önüne alındığında toplumun vicdanının da buna razı olması gerekirdi. kişinin gerçekten bir sağlık problemi varsa adli tıp kurumu 3. ihtisas dairesinden alınan raporun da alenen paylaşılması gerekirdi. raporun aklıma takılan kısımları da var.

  sürekli sakatlık ? %10 oranında da olabilir.
  sürekli hastalık? reflüsü mü varmış?
  kocama hali? neden hal? bu hastalığın bir adı yok mu?

  birde bu durum yaşlı bir adama aftan başka nasıl değerlendirilebilir ona bakalım.

  cezadan sorumlu tutulmadıkları ya da birkaç yıl içinde affedildikleri için 80 yaş üstü insanlar gönüllerince cinayet işleyebilecekler anladığım kadarıyla. bu onları mükemmel suç aleti haline getiriyor.

  kurbanların aileleri katilin cezasını çekmediği düşünerek intikam duygusu ile hareket edebilir.

  ya da cumhurbaşkanı delilleri toplum ile paylaşma ihtiyacı duymadan herkese af çıkarabilecek mi?

  hükümlü gerçekten hastaysa belki de sebebi hapishane şartlarıydı bunu da şuan bilemiyoruz. devlet başına daha büyük bela almak istemediği için af çıkarmış olabilir.

  özetle adli tıp raporu ve hastalığın kaynağı paylaşılmadıkça insani olmasından ziyade kötüye kullanım olarak göreceğim af kararıdır.