şükela:  tümü | bugün
  • antalya havaalani'nin isletmeciligini yapan holding (antalya havaalani'nda bavul tasimak icin kullandiginiz el arabalarinin uzerinde logolarini gorebilirsiniz).ayni zamanda galataport projesinde sami ofer'i destekleyen ve bu israilli para babasinin gucune guc ekleyen (ayni sekilde kendilerinide daha cok guclendiren) holding.
  • çelebi hava servisi, çelebi güvenlik ve arby's bu holding bünyesinde faaliyet göstermektedir.
    ayrıca içtaş ile birlikte antalya havalimanı'nın tamamını değil, sadece 'antalya havalimanı ikinci dış hatlar terminali'ni işletmektedirler.
  • gıda ve denizcilik işlerine kadar kolları olan holding. antalya havaalanından sonra antalya marina'yı alması vizyonunun ne kadar geniş olduğunun göstergesi olsa gerek. ancak hava servisinde çalışan devir hızı dikkat çekici. uçak kargo istiflemesi ya da vardiyaların zorluğundan dolayı 10 ay dayanan kaçmakta.

tüm çelebi şirketleri için : http://www.celebi.com.tr/gs.html
  • hindistan indra gandhi havalimanı'nın kargo ihalesini alan, ve belçika'da adını tam olarak bilmediğim bir havalimanında da yer hizmetleri ihalesini 10 seneliğine almı$ olan, büyük $irket. ayın 10'u dendi mi de tüm türkiye'de çalı$an yakla$ık 5000 personelin yakla$ık 1000tl olan maa$larını sektesiz yatıran devletimsi $irket. antalya'daki ba$ mü$terisi sunexpress'tir. yaz oldu mu airberlin, tuifly, atlant-soyuz, aeroflot-don, eklenir bunlara... antalya limanını da -çelebi marina- olarak isimlendirmi$ ve iso,muso,uso,uzo gibi kaliteyi kanıtlayan belgeleri almı$lardır.
  • modern kölelik sistemini kendi içinde kurmuş holdingtir. her şey kitabına uygun şekilde yapılır. personelini -özellikle bavulları uçağa taşıyan işçileri- tazminat ödememek için çalışma süreleri bir seneyi doldurmadan işten çıkartır. bu işlemi yaparkende işçinin kendisinin istifa etmesi istenir, aksi takdir de ssk kayıtlarında işten atılmıştır ibaresinin bulunacağı kibar bir şekilde belirtilir. böylece işçi çıkardığını gizlemiş olur, borsa da hisseleri düşmez, kredi alırken problem çıkmaz vs. işçi bunu kabul etmez ise son çare performans düşüklüğü sebep olarak gösterilir ama her halükarda bir sene dolmadan işten çıkartılır. yoksul mahallerine astığı tek bir afiş vasıtasıyla gereksinimi olan emek ihtiyacını en fazla iki gün içerisinde tekrar toplamış olur. tek bir afişle..

(bkz: it's a free world)
  • insanlık dışı bir vardiya sistemi uygulamaktadır. sonra oturup düşünmesinler kara kara neden insanlar bizden kaçıyor diye.
    ayrıca havaalanının en dandik personel kıyafetinden senelerdir kurtulamamışlardır. arzu kaprol imzalıymış bir de, bir modacı olarak elinden gelenin en iyisi buysa vay haline.
  • it müdürünü başka bir iş yapmaya davet ediyoruz...
  • mesai saatleri 07.30-17.00 olan ve genel merkezleri ümraniye'de olan şirkettir.
  • enteresan bir yapı. çelebi hava servisi a.ş.'ye ait santral telefonundan bildiğiniz dahili numaraya, telesekreterin bildirdiği bölüm numaralarına ulaşamıyorsun. onu geçtim, santrale de ulaşamıyorsun. 77 kere aradım ama yok. şimdi diyeceksin ki "sana denk gelmiştir." ulan 16 temmuz'dan beri arıyorum ve çok nadir ulaşıyorum. holding yöneticileri telefonla konuşmayı mı yasakladı? maillemi, dumanla mı, neyle haberleşiyorsunuz be adamlar?
  • bünyesinde 5.5 sene çalıştığım, * çok sevip saydığım 3 aylık bir üst yöneticim tarafından efsane bir mobbing ile uğurlandığım şirket.
    (bkz: 5 dakika konuşabilir miyiz ricasına konuş diye cevap veren yönetici)
    (bkz: şansel eroğlu)

ilahi hak hukuk işlerine inanan biri olarak helal etmediğim hakkım nedeni ile kendileri ile bir yerde kaşılaşacağımıza, öncesinde ise aldıkları ahımın kendilerinden çıkacağına dair inancımı koruyorum. bu süre zarfında tanık olduğum olayları hatırlayınca bu dilekte yalnız olmadığıma da eminim.
    (bkz: çelebi hava servisi)