• ünlülerin instagram fotolarını doğal ortamında taklit eden şakacı hatun.
    link
    justin bieber dövmeleri ve kim kardashian'ın makyaj resimleriyle koparmıştır.
  • müthiş bir kadın. müthiş zeki, özgüvenli, komik. aslında gayet güzel de bir kadın ama kendini berbat göstermek umrunda bile değil. öyle bir özgüven. çünkü eğer özgüveninizi vücudunuz üzerinden inşa ettiyseniz ona özgüven diyemezsiniz. bu diğer özelliklerinize, donanımınıza hiç güvenmiyorsunuz demektir, o da özgüvensizsiniz demek zaten. o yüzden özgüvenli işte bu kadın.

yalnız böyle bir kadın türk olsaydı başına neler gelirdi düşünmeden edemiyorum her seferinde. çünkü "götüne, göbeğine bakmadan o ne özgüven" derler bu gibi memleketlerde. bunu diyen tipler demek ki sadece fizikten ibaret olan zayıf bir iskeleye kurmuş özgüvenlerini ki inanılmaz geliyor şişman/çirkin/ genel algıya göre kusurlu ama özgüvenli bireyler.
  • kadınlarda spesifik bir güzellik ve estetik algısını dayatan akımın kendince eleştirisini yapan bir insan.

güzellik göreceli tabii ama tıbben sağlıksız sayılabilecek kiloda, evrimsel sebeplerle (bkz: survival of the fittest) çekici bulabilen azdır herhalde.

estetik konusunda da genelde dansları hareketleri falan bilerek ve abartarak beceriksizce uyguluyor.

kemal sunal sırtında taşıdığı kalasla döne döne kafalara çarpması, recep ivedik in osurması, mr bean’in mimikleri ayarında bir komiklik anlayışı var yani “çekici olmayan bir insanın salak salak hareketler yapması”.
  • avustralya’da kontrolden cikmis dogal yanginlar icin bir fon baslatmis kadin. ınternetin etkisini/gucunu cok guzel kullaniyor su anda, 10milyon avustralya dolarina yakin toplamis ki bu harika bir sey.

kendisini cok tebrik ediyorum.
  • "keşke instagram'da ünlülerin fotoğraflarını taklit etmekle kalıp stand-up işine hiç bulaşmasaydı" dediğim kadın.

normalde komik fotolarıyla tanıyordum ben bu kadını. hayranı falan da değildim, öyle görünce gülümsüyordum sadece. sonra netflix'te "fine, thanks" isimli stand-up şovu olduğunu gördüm. garip bir şekilde bir beklentiyle açtım. bu şovu 10 dakikadan fazla izleyebilen bordo berelidir. o kadar kötü... o kadar iğrenç... yemin ediyorum midemi bulandırdı ya. kadınlığımdan utandım. imana gelesim geldi. ellerimi açıp "çok şükür kendimi hiç rezil etmedim. hiç böyle olmayacağım için tanrım sana şükürler olsun yarebbbiiim..." diye dua edecektim, o derece.

bunun gibi kadınlar yüzünden kadınlar komedide bir yere gelemiyor zaten. bi kenarda gururla herkese bahsettiğim kadın stand-up komedyeni kathleen madigan var. kadın hem çok zeki, hem çok komik. bilmeyen varsa açsın, izlesin, pişman olmaz. bir yanda da bu celeste barber gibi pandemide kocasına nasıl oral seks yaptığını anlatarak bunu komik zanneden, kocasının onunla ne kadar çok seks yapmak istediğini anlatıp onun da her seferinde nasıl hayır dediğini uydurma hikayelerle anlatan, o kalın bacaklarının arasındaki ekstra yağla çok affedersiniz s*k*şme hareketi yaparak yağlarını ileri geri bıngıldatan bir kadın var. yahu canım benim, sen çok zayıf bir kadın değilsin. bu görüntü gerçekten çok itici ve senin adına herkeste bir cringe dalgası yaratıyor. kadın düşmanlığı değil bu. koca bira göbeğiyle üstsüz bir şekilde stand-up gösterisi yapan bert kreischer için de aynısını söylüyorum ben. sizler iyi komedyenler değilsiniz. eğer komikseniz, normal bir giysiyle ortaya çıkıp şakalarınızı söyler ve insanları güldürürsünüz. hangi iyi stand-up komedyeni böyle abuk sabuk hareketlerle milleti güldürüyor ki? jimmy carr bildiğin grand tuvalet sahneye çıkıyor, yerinden bile kıpırdamadan koca salonu güldürüyor. niye? komik çünkü. cem yılmaz normal, simsiyah giyinip çıkıyor sahneye, ona gülmeyen tek insan yok. neden? e komik. body shaming falan da yapmıyorum ha, ki stand-up komedyenlerinin tipini eleştireceksek çok malzeme çıkar. ama siz kendinizi maymuna çevirince komik olmuyorsunuz, onu anlatmaya çalışıyorum.

mide, göz ve akıl sağlığınızı korumak istiyorsanız bu kadından uzak durun.
  • 2015'te unlulerin girdigi pozlari taklit ederek ya da mankenlerin denedigi kiyafetleri kendi uzerinde deneyerek "body positivity" uzerinden belli bir une ulasti.

8 senedir de ustune zerre bir sikim koymadi. yukaridaki entry'lere bakiyorum, bu sefer de influencer'lara sarmis.

wellmania isminde netflix special'i da kapmis. 10 dakika tahammul edemedim. bir arkadas bahsetmis, "cekici olmayan insanin sakarligi komedisi" diye... bu noktada kendisinin sadece sakarligi degil, jim jefferies'in legit'inden "esinlendigi" 'uyusturucuya yatkinlik' da dikkat cekiyor. hos, jefferies bu hatunu sarip icer de, neyse...

velhasil, ben komik bulmadim wellmania'yi.

kendisini de overrated buluyorum.

bu kadar pohpohlanmasinin sebebi de politically correctness kanimca. eyyorlamam bu kadar.
  • özgüven abidesi ve tabi komiksi şey.
  • kendisinin hastası olarak beklentim, biraz da erkek influencer'lara sarması. mükemmel işler çıkaracağına eminim.
  • ünlülerin pozlarını taklit eden ve kendiyle barışık komedyen.

https://www.boredpanda.com/…y-celeste-barber/?cid=1
hesabın var mı? giriş yap