• (bkz: #142417184)

entry üstünden bir aydan fazla zaman geçmiş, o günden bugüne celha %70 prim yaptı. bu geçen süreçte şirket doğan holding bünyesinden çıkıp artaş inşaat grubuna geçti. satış haberinden sonra ivmelendi. dün itibariyle de spk bülteninde 450 milyon liralık tahvil ihracı onaylandı, bugünkü hareket onun etkisi olabilir, bilemiyorum. şirketin piyasa değeri ve kar rakamlarına bakınca 450 milyon ciddi bir rakam oluyor, bu parayla ne yapılacağı da belli değil.

her ne kadar ilk entryde kumar benzetmesi yapsam da şirketin aslında temel açıdan da pek sıkıntısı yok, karlılık düzeliyor son çeyreklerde.

görsel

ayrıca bu şirketin %6.75'ine mac fonu sahip, haydar bey nasıl bir aksiyon alacak onu da merakla takip ediyorum. portföyümün %1'i kadar celha var elimde, %80 karla pozisyonda oturuyorum. şirket nereye evrilecek süreci izlemek gerekiyor.

fiyat konusunda da teknik olarak şöyle bir çalışmam var, olur olmaz piyasa bilir tabii ki;

görsel
  • celik halat ve tel sanayi aş şirketinin borsa kısaltımıdır.
  • haydar acun'un neden bu kadar ısrar ettiğini anlamadığım, kar etmekte dahi zorlanan artaş inşaat iştiraki halka açık şirket. an itibariyle piyasa değeri 1,2 mr tl dir.
  • borsada yeni bir asuzu hikayesi olacaksa (burası çokomelli, olacaksa diyorum) buna en büyük adaylardan birisi celha bana göre.

düşük piyasa değeri, düşük halka açıklık ile bana neden olmasın dedirtiyor. portföyümün çok ufak bir kısmı kadar alımım var, piyasa neden olsun ki derse gerekirse zarar edip otururuz. sonuçta kendisi benim "kumar" kağıdım.
  • kumarbaz kağıdı.
  • çok kötü bilanço açıklamış şirket, gerçekten rezalet. fiyatlama olarak bu zamana kadar iyi gitse de bilanço büyük fiyasko.

piyasa çok cılız bir tepki verdi bilançosuna, ilginç.
  • başlık neredeyse bana aitmiş gibi olsa da, eski yazılardaki hedeflere geldiği için güncelleme yapmak şart oldu.

belki yeni bir asuzu hikayesi çıkarırlar mı diye alıp, ya tutarsa diye fibonacci hedefleri koyduğum şirket 3 ayda neredeyse 4 katına çıktı. üstelik gelen rezalet bilançoyu zerre kadar umursamadan. borsa gerçekten acayip bir ortam, sürekli ezber bozuyor.

ben yine ya tutarsa diye güncel çalışmamı atayım, bu tarz işlerin fal bakmaktan farkı yok. fala inanma, falsız da kalma mantığıyla kendi çapımda uğraşıyorum.

görsel
  • son zamanlarda sürekli olarak yeni yatırım konulu kap bildirimleri atan şirket, bugün esas bombasını bıraktı.

%622 bedelli sermaye artışı, mevzuyu bilmeyenler için en kısa haliyle şu demek oluyor; elinizdeki 1 lot celha için 6 lira 22 kuruş para ödemek durumundasınız.

celha'nın %7,23'lük kısmı mac fonu yani turkish buffett haydar acun.

haydar acun satış tarafına geçerse işimiz var, benim portföyümün içindeki ağırlığı itibariyle eser miktarda olsa da zarar etmek istemiyorum. :)

şirket bedelli ile toplayacağı paraları ne yapacak, spk buna onay verecek mi, verirse haydar acun ne yapacak?

kafamda deli sorular...

edit: fiyatlaması ile yine şaşırttı. bedelli kararı sonrasında ilk işlem gününde -8'lere kadar inse de nötr kapattı. o günden bugüne kadar da %25 civarı yaptı. herhangi bir işlem yapmadan lotlarımı koruyorum, çok afaki fiyatlara çıkmadığı sürece de tutmaya devam.
  • (bkz: #153829911)

bedelli sermaye artışı başvurusu %100 olarak revize edildikten sonra onaylandı ve sermaye artışı başarılı şekilde gerçekleşti. ben de rüçhan haklarımı hisseye çevirerek bedelliye katıldım.

5. seneme girdiğim borsa kariyerimde katıldığım ilk bedellinin celha olması oldukça ironik, daha önce yaşadığım iki bedelli sermaye artışı kent gıda ve hektaş'tı, ikisinde de hem rüçhanları hem de hisselerimi satmıştım.

celha'nın rüçhan sürecinde ilk günlerde satmak için cazip fiyatlama olmayınca erken hak kullanımı yapıp hisseye çevirdim, rüçhan pazarının son günlerinde bir ara rüçhan fiyatları coştu ama iş işten geçmişti.

25-26 ağustos 2022 tarihinde az miktarda aldığım celha hisselerimin maliyeti düzeltilmiş hali ile 5.75 tl oldu, üstüne bedelliye verdiğim lot başına 1 tl'yi de eklemek gerekiyor tabii. maliyeti direk olarak 6.75 tl yapmaz, lot sayısına göre değişiyor o durum. lot sayısını paylaşmak istemediğim için bu kısım flu kalsın.

hafta kapanış fiyatı 31.60 tl, geçen hafta 33.56 tl fiyatı da gördü.

portföyümün sadece %2'lik kısmı celha olduğu için kumar kontenjanından tutmaya devam edeceğim, bakalım hikayenin sonu nereye çıkacak...
hesabın var mı? giriş yap